Teknik bilgilerde hzın sürekli değiişmesi

:+1:
internet ışığının soluk yanması ile ilgili diyorsan haklısın. ilk defa duydum. gerçekle alakası yok.
ama keşke böyle bir özellik olsaydı, güzel olurdu. :joy:

1 Beğeni

kardeşim Asusu aradım sordum burdan dalga geçmeye vaktım yok sizle sizde suan burda olsanız anlardınız ama boşa konusuyorum , bu arada onlıne işlemler uzerınden defalarca kayıt oluşturdum 2.5 aydır açık telekoma bildiriyorlar onlar sorun yok dıyo gelıo bakıolar TurkNet kendı desteği geliyor iç tesisatıu duzeltmeye oda sorun yok dıyo bunlar 2.5 ay içinde tam 3 defa geldiler hattın değerleri muhteşem diyip duruyorlar anlıyacanız 2.5 aydır hiçbirşey çözülemedi ne hız ne kopma 50 mbs paket kullanıyorum dk da bır değişiyor hız 13/18/22 sureklı dsl yenılenıyor tam bıraz kullanıyorum dıyorum bu sefer 0.68 düşüyor download bu iç tesisattan değil bunu kendı adamları söylüyor bunu ofisten bırılerı bellıkı dusuruyor hızları buna bahne olarakda yoğunluk insanlar sabah akşam üremem mi yapsınlar

kimse sallamadı birşeyi bilmiyorsan sende böyle modem yoksa bilmiyorsan konuşma kral sallamışmış sağlam hatta denediğimde parlak yanan ışık benım bozuk hatta takınca soluk yannıyor yalan borcumuz yok

böyle bir şeyin olmamasının sebebi “kötü” kelimesinin izafi olmasdır. internetin kötü olması neye göre belirleniyor. 100 mbps lik hatta 5 mbps hız almak kötü ama 80 mbps almakda kötü sayılabilir. bir çok kişi benim hattım 100 mbps kaldırdığı halde niye 70 mbps alıyorum diyor. kimi de 5 mbps alıyorum diyor. diyeceğim o ki kötü kelimesini ucu açık.

ışıklar sadece sinyal alıp almamasına göre ve de sinyal türüne göre yanar ya da yanmaz, veya farklı renkte yanar. 40 yaşındayım, 14 senedir internet sahibiyim. 10 larca modem ya kulandım ya da araştırdım ama ilk defa sizin dediğinizi duydum. dediğiniz gibi birşey yeni çıksa teknik olarak mümkün olabilir ama kötü kelimesiyle bir yerer varmak zor. :slight_smile:

Ben Asus merkez ile defalarca ingilizce olarak yazıştım, son yaptıkları güncelleme de DSL profil yazılımı hatalı hat çok hafif de olsa parazitli ise modem buna aşırı tepki verip düzeltmeye çalışıyor ve olması gerektiğinden fazla CRC üretmeye başlıyor. Belli bir noktadan sonra da bellek yetersizliği ve işlemcinin yorulması sonucu bağlantıyı yavaşlatıyor ve koparıyor. Asus yazılımda sorun olmadığını ısrar ediyor. Ben ise 743 lü yazılıma dönüş yapıp sorunu çözüyorum. Asus a bunun bilgisini de veriyorum, buna da dönüş yapıyorlar. Sorun o şekilde çözüldü ise kullanın diyorlar. :roll_eyes:

1 Beğeni

yazılımda elbette sorun olabilir fakat 3 modemle denedim benım hattı mesela bazısında dsl bağlanmıyor ısık yanıp sönüyor diğerındede dsl sabıt aynı hızı alıyorum .asusu o yuzden kullanıyorum daha ıyı olur dıye ama hatlardakı bant genışliğini belliki kısmışlar eskiden benım apartmana kontrol ederdim TurkNetın verdiği hızları şuan hep 16 eskiden 35 yazardı suan hep 16 belliki telekomun bok yemesı şikayet edıncede yoğunluğu bahane edip duruyorlar bıde bu ulkededkı bu altyapısıyla uzaktan eğitim veriyorlar rezillikden başka bısey değil ülkeyidolandıran fırmadan da başka bısey beklenmezdi

Bant genişliği konusunda bir işlem yapacaklarını sanmıyorum. Özellikle de bölgesel bazda. Eskiden 35 görünüp şimdi 16 görünmesi büyük ihtimalle port sorunu olabilir. Kablo arızası da olabilir.

Şöyleki bana Türk telekom ekibi geldiğindede söyledi hıxlar düştü dedi yoğunluktan