Talep ettiğim hızın stabil şekilde durmaması

Defalarca hızımın 8 megabite sabitlenmesi konusunda destek kaydı oluşturdum, her seferinde 8e sabitlendi ve kısa süre sonrasında 12 megabite tekrar yükseltildi. 12ye her yükseltildiğinde snr değerim çok düşüyor. Kopma olmasa bile oyun içinde donmalar yaşıyorum ve yüksek ping değerleri yaşıyorum. Çoğu kullanıcının aksine hızımın düşürülmesini talep ediyorum ve bu talebimin gerçekleştirilmesinin çok zor olmadığını düşünüyorum. Zaten genel standartların oldukça altında bir bağlantı hızım var onu olsun stabil kullanmak istiyorum. (Uygulama içinden destek kaydı oluşturamıyorum uzun zamandır bölgemde altyapı çalışması olduğuna dair bir bildirim olduğu için destek kaydı oluşturmama müsade etmiyor) @ModeratriX

1 Beğeni

Merhaba hat değerlerinizi rica etsem paylaşır mısınız? Belki daha iyi bir çözüm bulunur.

Adsız

Sizden ricam bu vereceğim linkten altyapı sonucunu paylaşır mısınız.

Adsız

Snr değeriniz sınırın baya altında hat zayıflamanız da çok yüksek isterseniz arıza kaydı oluşturup bir kontrol ettirin bu değerler ile 8 mbps e çekmek bir süre sonra oda işe yaramıyacaktır.

Modemde snr ayarı yok sanırım. Müşteri numarası bilginizi forum profil bilgileri (TurkNet Müşteri ID) kısmına girdiniz ise iletebilirim.

8e sabitlendiğinde 12civarında snr değerim oluyor. Başlıkta belirttiğim şekilde arıza kaydı oluşturamıyorum o yüzden buraya yazıp 8e sabitlenmesini istedim. Zaten mütemadiyen farklı sıkıntılardan dolayı 2 haftada 1 arıza kaydı oluşturuyorum. Türknet saha ekipleri kontrolleri yaptı ev içi tesisatımın sağlam olduğunu söylediler yani başka yapabileceğim bir şey yok. Tek istediğim stabil bağlantı başka bir şey değil.

Nereden ekleyeceğimi bulamadım.

1 Beğeni

Hız profiliniz güncellendi kontrol eder misiniz? Umarım kısa sürede çalışma biter sizlerde yüksek hızlı internetin tadını çıkarırsınız. İyi günlerde kullanın hizmetinizi :pray:

3 Beğeni

Güncellenmiş, snr değerim de oldukça yükseldi destek için teşekkür ederim.
Adsız

1 Beğeni

Bir sorum daha olacak. 4 megabit gibi bir değerde snr değerimin bu denli yüksek şekilde oynaması normal mi?

Aslında şöyle açıklayabiliriz. 12 lik bir su borusu var. Ama çok eskimiş ve kötü hava şartlarına maruz kalmış ve üzerinde çok ek var. Buna 12 lik su verince ek yerlerinden kaçırıyor ve suyun büyük kısmı kayboluyor. Ama bu boruya 8 lik su verince rahatlıkla yolunu bulup 8 olarak gideceği yere ulaşıyor. Sizin hattınızın durumu da tam bu şekilde. Ki bölgede yapılan altyapı çalışmaları da bununla ilgili olabilir. Hattınız 12 lik ama çeşitli nedenler ile altyapı artık cevap veremez durumda. Ve 12 lik sinyali modem kalibre edemiyor. Sorun çıkarıyor. Eğer VDSL teknolojisi olsaydı modemin işi daha da kolay olacaktı. Umarım anlaşılmıştır. Mesafe ve kayıp artıkça hız düşer stabilite bozulur. :hugs:

3 Beğeni