Taahhüt edilen Hızın verilememesi

Arkadaşlar merhaba.
bundan 15 gün önce TurkNet 'e geçtim ve bana geçiş yaparken özellikle alt yapımın 100 mbit e kadar desteklediği ve sözleşmeye de 82 mbit e kadar hız verilebileceği söylendi. hizmeti almaya başladıktan 3 gün sonra hız arttırımı istedim ve paketimi 100 mbite kadar olan pakete çıkardım. geçiş yapıldıktan sonra maximum alabildiğim hız 45 mbit ve açtığım destek kaydını aşağıdaki şekilde kapattılar. sizce ne yapmalıyım ? geçtiğim internet sağlayıcısı turk telekom ve 50 mbit alıyordum. daha üstünü daha ucuza almak için TurkNet 'e geçtim turknetin hizmet verdiği alt yapıda turk telekoma ait. geçmeden önce ve geçiş sırasında da alt yapı kontrolleri yapıldı.

Merhaba, Abdulkerim Bey,

Oluşturmuş olduğunuz arıza kaydınızı kontrolleri sağlandı, alt yapınızın yetersizliğinden dolayı 46 Mb aldığınızı görüntülüyorum. Sık sık kopmalarınızın olmadığından bu arıza kaydınızı sonlandırıyorum.

Keyifli kullanımlar dilerim.

İlk başvuru esnasında yaptığınız altyapı sorgusunda aktif altyapı mı çıkmıştı?

Modem üzerinden mevcut xDSL istatistiklerinizi atarsanız bakalım duruma.

evet aktif alt yapı bilgisi idi. ve sözleşmede de yazıyordu

Hakan bey daha önce başka konu altında size değerleri yollamıştım. siz de bana cat6 kablonuz da ek var mı dediniz bende yok dedim. modemi ankastreye de bağladım ama değişen bir şey olmadı. inceleyen ekip de 46 mbit alabilirsin diyor
altyapı yetersizliğinden dolayı.

bu arada da hatta kopmalar oluyor mesela 4 günden fazla modem aktif kalamıyor. ve wi-fi ara ara sıkıntı çıkarıyor

modem degerleri

1 Beğeni