Sürekli Olarak İnternet Kesilmesi

Başlıkta da belirttiğim gibi yaklaşık 5-10 dakikada bir internetim kesiliyor. 30 saniye olmadan ise geri geliyor. Sorun Türknet’ten mi kaynaklı bilmiyorum ancak Türknet’e geçeli henüz 1 hafta oldu ve cidden çok can sıkıcı bir durum. Lütfen yardım edin.

Merhaba, kopma sorununuz ile ilgili bize Online İşlem Merkezimiz üzerinden sık sık kopma sorunu başlıklı bir destek kaydı oluşturdunuz mu? Eğer oluşturmadıysanız hızlıca bir kayıt oluşturun. Arkadaşlarım hattınızı hizmetinizi kontrol ederek size yardımcı olmaya çalışsınlar. Kopma sorunlarının birden fazla sebebi olabilir. Kontrol edildikten sonra size ancak net bir cevap verebiliriz.

2 Beğeni

Evet oluşturdum, altyapımda bir sorun olmadığı, saha ekiplerinin bakacağını söylediler. Ancak online ders esnasında gitmesi zorda bırakıyor. İnternete birden fazla cihaz bağlandığı anda gidiyor. Araştırdım, kablolardan, modemden veya ip çakışmasından dolayı gerçekleşen bir sorun olabileceği yazıyordu. Kablolarımızı ve modemimizi değiştireli 1 sene olmadı. Şu zamana kadar aktif bir şekilde kullanabiliyorken bir anda kullanamamızı anlamış değilim. Modeme reset de attım fakat yine çözülmedi. Eğer saha ekiplerindense benim arayüz üzerinden çözebileceğim bir sorunsa yardımcı olabilir misiniz rica etsem?

Modem arayüzünden hat değerlerini paylaşır mısınız mümkünse

Snr değeriniz gayet iyi. Kopma sorununun hat kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Başka bir modemle deneme şansınız var mı?

1 Beğeni

modeminize imei vs atılmış cihazlar bağlanıyor mu ? Bir kez başıma geldi aynı anda 2 tane mac adresi değiştirilmiş cihaz bağlanınca internet gidiyordu

1 Beğeni

Maalesef elimde yedek bir modem bulunmuyor ancak daha 6 ay bile olmadı yenisini alalı. Problemin modemden kaynaklı olması yüksek bir ihtimal mi?

Hayır, zaten evdeki cihaz sayısı sayılı, istemci listesine baktığımda bizimkiler harici bir cihaz da bağlı gözükmüyor aynı şekilde.

Yani orijinal Türkiye garantili ya da garantisi bitmiş cihazlarsa tamam sorun başka birşey demekki