Sürekli kopmalar yaşıyorum

evet o da türknetli. modemi değiştir farkı görürsün. maddiyat varsa modem bi kere alınır. keenetic al her türlü ayar her türlü özellik var.

1 Beğeni

:hugs:

Elimizdeki malzeme bu😉

Benimde son 1 haftadır bu problem var saat 09.00 dan 19.00 arası kesiliyor modem türknetin modemi.

Biraz geç yazdım kb. Root ile giriş yaptıktan sonra mutlaka şifreyi değiştirin. Bu akşam forumdan irtibata geçtiğim bir arkadaşın ankastresini görmeye gittim. İçler acısı şimdi bazen TurkNet suçlanır tt vs. suçlanır ya. Ama böyle bir kablolama böyle bir ankastre yok gerçekten inanın örümcek ağı bile değil en azından örümceğin yaptığı ağın bir düzeni var. Turktelekom un o bölgeye giden ekibi inanın zaman israfı. Hattını ölçüm yaptığımda cihazımla dalgalanma olduğunu gördüm hemde çok. Bazı konularda bilgi olsun diye forumda paylaşacağım referans olarak isteyen arkadaşlar olursa bakar görür. Bağlantının sağlıklılığı kopma sorununun iç tesisat kaynaklı olup olmadığı vs. konularda.

1 Beğeni

Ankastre kutusunda olanı düzeni bozan iş bilmezde var malisef.adam kurulum olsunda internet bir şekilde gelsinde diyenler var yangından mal kaçırır düşüncesiyle haraket edenler var.
İnternet geldimi hadi bay bay diyenler.

Malisef benim başıma da ilk kurulumda geldi.
1
Kurulumdan önce TT etiketliyor.

2

kurulumu yapan arkadaşın yaptıgı iş
Toplasan 3 katlı ev.

İki tane internet abonesi var.

Regülatörü yerinden çıkartıyor geri takma geregi bile duymamış.kaplolarda cabası
Adamın işine hiç saygısı yok
Adamdan tek istegim oldu prizin dışında olsun baglantı dedim.
İçinde Parelel hat var odaya giden.
Belki bu fotoları görürse hatırlar yaptıgı işi begenir.:blush:
Yanlışım varsa düzeltirim.

Buda benim yaptığım iş😊

Ben bu işten bir şey anlamadım .:person_shrugging::wink::blush:

Modem girişine RJ11 Konnektörçatım kaploya.
Ankastredende ttnin gelen ana kaplosuna iki tele direk bagladım.
Yak konnektör de kullanacagım sanırım bir süre sonra
Bide kiracıyız ev sahibi olsak çok kolay.
Hat degerleri her şeyi anlatıyor zaten.

Şikayet te oluşturdum lakin iş yine dönüyo dolaşıyo bizi buluyo.

1 Beğeni

ben de iç tesisati 2 ay önce değiştirdim hatta reglet eski diye direkt yak konektörler bağladım direk modem kesintisiz 2 aydır hiçbir şey yoktu 2 haftadır sürekli kopuyor ve baya canımı sıkıyor artık bugün bir sıkıntı var mı diye tekrar baktım bağlantıya hatta kesip tekrar bağladım ama değişen hiçbir şey olmadı sorun tesisatta değil yani modem belki olabilir onu bilmiyorum