Sürekli değişen ping problemi

oyunda ve discordda sürekli pingim değişkenlik gösteriyor fakat speed testte sabit 7 ping gösteriyor. Kararsızlık değişkenlik söz konusu ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz daha önce yaşayan varsa. Destek kaydı açtım beklemedeyim şuanlık

1 Beğeni

Ping ve Tracert testi yapip paylaşirmisiniz?

ping
tracert
ilk önce bende direkt bunları yaptım fakat sorun göstermiyor discord da sesler robot ve oyunda sürekli 200 ms +

hocam Qos programı mevcut ise kaldırın veya modem üzerinden açıksa kapatın.

Mesela daha önce bende bu program yüklüyde ve sadece discord ve oyunlarda ping değerim artıyordu. Dediğiniz gibi speedtest’te sıkıntı yoktu.
dsaldas
Birde vie.valve.net tracert ve ping atar mısınız?

ping vie

tracert vie

programa denetim masası program değiştir kaldır üzerinden bulamadım extra bir yerde yoktur değilmi yabancısıyım kusura bakmayın

1 Beğeni

Başka yerde olacağını sanmıyorum ama illa aynı program olucak diye bir şey yok belki başka bir uygulama etkiliyordur.

nasıl çözebilirim ki bunu birşey de indirmedim bugün sabahtan beridir 150-250 arası ping sürekli değişmekte

@EFG Hocam müsait olduğunda ilgilenebilir misin?

1 Beğeni

Şunu da bir deneyin
Bilgisayarınızdan Başlat > Çalıştır yolunu izleyerek, karşınıza gelen ekrana cmd yazdıktan sonra Tamam butonuna basınız. (Dilerseniz Başlat+R tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz)

Karşınıza gelen dos ekranına sırasıyla aşağıdaki komutları yazarak, her bir komutu yazdıktan sonra klavyenizden enter tuşuna basınız.

ipconfig /flushdns

ipconfig /release

ipconfig /renew

exit

Aygıt yöneticisi üzerinde veya ağ ve internet ayarları kısmında bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir ekranında ethernet aygıtını görebilirsiniz. Sağ tıklayıp sürücü güncelleme işlemi yapabilirsiniz. (İobit Driver Booster ile PC nin tüm sürücülerini kontrol edip güncelleme işlemini yapabilirsiniz)

1 Beğeni

bunların hepsini dün gece yaptım sonuç değişmedi

bunları birazdan deneyeceğim

Merhaba TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden arıza kaydı açın network ekibi kontrolünü gerçekleştirsin belki bağlantı noktalarında darboğaz yaşanıyordur saturasyon yapacaklardır.

1 Beğeni

merhaba TurkNet destek kaydında klasik geri dönüş yaptılar modem değiştir iç tesisat kontrol et şeklinde bilmiyorum ne yapıcam

Arıza kayıt numaranızı @EFG yöneticimize özel mesaj üzerinden iletirseniz sizinle ilgilenecektir.

1 Beğeni

tamamdır yolculuk esnasindayim akşam iletişim kurmaya çalışacağım yardimıniz için teşekkür ederim

2 Beğeni