Sürekli Bağlantı Kopması

Bugün (05.10.2020) tam sekiz saattir internet bağlantım 5 dakikada bir kopup bir süre gelmiyor. Daha önce hiç bir sorun olmayan bağlantımda son bir kaç haftadır ara ara kopma ve hız sorunları oluşuyor. Ve bugün itibariyle de saatlerdir interneti kullanamıyorum. OİM üzerinden kayıt açtım ama hiç bir değişiklik yok. Her ne olduysa gariptir ki son zamanlarda bağlantım kötüleşti! Böyle bir durumda karşında düzgün bir muhatap bulamamak gerçekten çok can sıkıcı…

1 Beğeni

Modem arayüzünden hat değerlerinizi atabilirmisiniz ?

Bu bilgileri mi kastediyorsunuz?
Bağlantı geldiğinde iyi güzel fakat uzun süre kalmıyor.

Snr çok iyi kopma sebebi başka bişey

1 Beğeni

İç tesisatınızda ek varsa yak konnektör çakın splitter varsa çıkarıp öyle deneyin , rj11 ucunu yenileyin.

2 Beğeni

Üstad önerilerin için sağol. İç tesisatta ek yok zannedersem, apartmanda oturuyorum. Bina girişindeki kutuda da ek yok. Daire içinde splitter da kullanmıyorum. Gece yarısı biraz normale dönen intrenet bugün öğleden sonra tekrar aynı olmaya başladı, sık sık kopuyor. Sorun ben kaynaklı değil sanırım. TurkNet OİM de sağolsun hala ilgilenecekler. Otomatik cevabı yapıştırıp geçiyor sistem.
Türk Telekom ekipleri de TurkNet üzerinde gelen şikayetlere bakmıyor herhalde anlamadım. Farklı bir abonelik daha geçirmeyi düşünüyordum ama bu şekilde devam ederse eldekinden de olacak TurkNet :slight_smile:

1 Beğeni