Superonline fiber internet sorunu

Hocam merhabalar binaya türkcell Superonline fiber kutu kurdu. Fiber internetten faydanmak istiyorum TurkNet müşteri temsilcisi ile konuştuğumda anlaşması olmadığını belirttiler bunun acaba oluru yokmudur ne yapılmalı.

Merhaba @mertcyn, temsilci arkadaşlarım size bu konuda doğru bilgi vermişler. Bahsettiğiniz İSS altyapısını kullanarak size fiber hizmet veremiyoruz. Umarım yakın zamanda TTFiber altyapısı gelir ve bu altyapı üzerinden size hizmet verebiliriz.

Rica etsem altyapınızı https://turk.net/internet-hiz-altyapi-sorgulama web sitemiz üzerinden kontrol edip buraya ekran görüntüsünü atar mısınız? Hep birlikte size na kadar hız verebileceğimizi görelim.

Hocam ben zaten TurkNet kullanıyorum 85mb Max alıyor ama bazen düşüyor bazen yükseliyor yeni kişi gelince durum değişiyor kararlı değil fiberde öyle değil ama 100mb alıyorsunuz karda yağsa yağmurda yağsa yeni kullanicida gelse istikrarlı bir internetiniz var.

Durumunuzu şimdi anladım. VAE altyapısı üzerinden hizmet alıyorsunuz. Dediğim gibi bahsettiğiniz İSS altyapısını kullanarak size fiber hizmet veremiyoruz :frowning:

Keşke. Geçen tr desteğe yazdım müdürlük ile görüştüler bana bu sene yine fiber yokmuş :grinning:

Umarım yakın zaman içinde @BLackOwL senin bölgene de gelir :slight_smile:

Ben ümidi kestim Enes hocam bakıra devam :grinning: hem son zamanlarda bakırın fiyatı baya arttı kendimi değerli hissediyorum :grinning:

2 Beğeni

superonline altyapısında 100mbps 130-140 lira yapacağınız taahhüte göre ama millenicom aynı TurkNet’in tt altyapısını kullandığı gibi superonline’ın altyapısını kullanıyor.

taahhütsüz 100mbps download 10mbps upload’ı 105 liraya veriyorlar. orayı bi deneyebilirsiniz isterseniz başka altyapı gelene kadar.

1 Beğeni

Umarım birgün bir kanun veya KHK gelir de, fiberi ilk döşeyen hattını diğer tüm ISS’lere kiralamak zorunda olur.

1 Beğeni

Keşke. Bazen şu durumlarda oluyor bir bölgeye 2-3 firma fiber çekiyor diğer taraflar 8 adsl ile ağlıyor. Biri a bölgesine diğeri b bölgesine çekse sorun çözülecek ama işin içine para giriyor

2 Beğeni