Superonline 500 ve 1000 Mbps fiyatlarını düşürmüş

Turkcell alt yapısı olanlar için 500 çok ideal bir fiyat :slight_smile:

5 Beğeni

Ben 140tl ye 100/8 alıyorum eğer turkcell alt yapım olsaydı 200tl ye 500/20 alacaktım çok daha mantıklı :slight_smile:

2 Beğeni

12 ay taahhütlüymüş 24 değil

Taahütün çok önemli olduğunu düşünmüyorum :slight_smile:

Zaten paramız her geçen gün eriyip gidiyor bu zamanda 500mbps için iyi fiyat. Turkcell in alt yapısı çok hızlı yaygınlaşıyor

2 Beğeni

Bence de çok iyi fiyat

1 Beğeni

O zaman direkt süperonline geçme vakti geldi. Fiber de binaya geldi taze taze

1 Beğeni

Ben de olsa ben de dakika durmam :slight_smile:

500 e 200 vereceğine 250 ye 1000 al daha da mantıklı

1 Gbit hıza şuan için ihtiyacım yok. Dizüstü bilgisayarımın hdd si destekler nede evdeki telefonlar :sweat_smile:

3 Beğeni

upload ne kadar göremedim
edit: 20 imiş.
değmez.
çoğu şey upload gerektiriyor. indirme hızın milyon olsa dahi upload kısık olunca darboğaz yapıyor.

1 Beğeni

200₺ ye bulabileceğin en yüksek upload daha yükseğini veren yok ki Türkiye’de nesi değmez?

2 Beğeni

TurkNet in gigafiber alt yapısı haricinde daha yüksek upload veren yok. 200 liraya çok rahat değer

Edit upload önemli evet. Fakat şöyle bir gerçek var geçen ay 1.5 tb down 78 gb upload yapmışım. Sürekli bulut yedek ve çeşitli mecralara video vs yüklemiyorsanız 20 upload işinizi bir miktar görür

aslında haklısınız gigafiber şımarıklığı benimkisi.

1 Beğeni

hiç bir anlamı yok,

neden ?

ali cengiz oyunları bunlar, birde sözleşmeyi tek taraflı fesih edip, indirimleri almak hakkıda doğuyor…

1gigabit bağlantı ile sn de 120mb download yapılabilir, 1 günde 10tb download mümkündür.

onların insiyatifine bırakarak, sözleşme ile bağlantı kapasitesini kullanamayacağım aboneliği açtırmanın bir anlamı yok.

20mbit de çok orantısız duruyor malesef.

2 Beğeni

Knk Allah aşkına 10 TB ne indireceksin 1 ayda o kadar veri akışın varsa zaten git kurumsal internet bağlat ttden

1 Beğeni

açıkcası kullanabilirim, sadece rutin sunucu yedekleri 1tb a yakın tutuyor her ay,
burada soru yanlış esasında, olsa kullanırdım, kullanamazsamda süperonline nin yararınadır, network trafiği boş kalır.

kurumsal bağlatamayız, fiyatları çok yüksek.

Eh işte sen sunucu çalıştırıyorsan zaten kurumsal bağlatman gerekli senin yaptığın yanlış aslında

TurkNet in sözleşmesinde makul çerçevenin dışına çıkılması diye belirtilmiş.

1 Beğeni

Bu tüm operatörlerde var zaten. BTK tarafından belirlenmiş limit bu. Eğer bu limit konmasaydı internet kafe işletmecileri neden uğraşıp kurumsal internet bağlatsın ki. Gidip bireysel alırlar daha az öderler istedikleri gibi de kullanırlar. Git TurkNet gigafiberde de 5 TB kullanım yap bak bakalım ne oluyor

ben sunucu çalıştırmıyorum, esasında istersem çalıştırabilirimde, ticari olarak kullanım yasakdır.
önemli olan insanlara seçenekleri özgürce kullanabilecek şekilde sunabilmektedir, öyleyse 1000gigabit in bir manası yok, speedtest de o rakamı görmek haricinde.

1 Beğeni