Statik Ipv6

Uzun süredir ipv6 kullanıyorum şu anda statik ip alsam ipv6 adresi olarak veriliyor mu yoksa ipv4 mü oluyor ?

Merhaba, IPv6’da milyarlarca IP var ve bu IP adresleri her kullanıcıya sabit olarak veriliyor yani herkesin kendine ait bir IP si var ve bu IP aboneliğiniz süresince size ait oluyor. IPv6’da sabit IP sıkıntısı yok.

4 Beğeni

Statik IP satın aldığınız zaman IPv4 verilmektedir.

4 Beğeni

statik ipv4 ile ipv6 ayni anda calismiyor

1 Beğeni

Şu fotoğraf benim bir sorumu daha açmadan cevapladı. Bende statik IPv4 kullanıyorum, IPv6 için başvuracaktım bunu görünce vazgeçtim.

1 Beğeni

TurkNet’in IPv6 destekleyen modemlere otomatik olarak tanımladığını okumuştum. Sanırım yeni abonelikler için. Şu anda IPv6 talep etme imkanımız var mı?

1 Beğeni

Evet bir problem oluyor ama düzeltiliyor. Bende IPv4 statik ve IPv6 var kullanıyorum.

Başvurun derim cihazınız güncel ise sıkıntı olmuyor. Ben OpenWRT’de sıkıntı yaşadım bir miktar ancak onda dahi şu an düzgün şekilde kullanıyorsam (versiyon snapshot) güncel modemlerde sıkıntı yaratacağını sanmıyorum :slight_smile:

@ozhanbayram valla evde son 1 ayda çok problem çıktı, son uğraşacağım şey herhalde internet olur artık, log4shell yüzünden yeterince uğraştım.

@hahamyan
IPv6 benim işime yarar mı bilmiyorum. Pek kurcalamak istemediğim bir konu.

1 Beğeni