Statik ip yardımı

Merhaba,pandemiden dolayı yaşanan sıkıntının mağduru olarak statik ip hizmetini denemek istedim dün.TurkNet Online İşlem Merkezi’den statik ip hizmetini başlattıktan sonra internetim gitti bir anda,muhtemelen sebebi benim modem arayüzünden kuramayışındandır dedim ve araştırmaya başladım.Çoğu şeyi denesem de modem arayüzünde hatalarla karşılaştım ve yaklaşık 15 saat internetsiz kaldım,modem müşteri hizmetlerini aradığımda bana sadece statik ip değil başka bilgilerin de verilmiş olması gerektiğini öğrendim.Siz bu konuda hangi bilgilere sahipsiniz? Yardımcı olabilirseniz sevinirim açıkcası.

Not:Yapamadıktan sonra statik ip hizmetimi iptal ettim ve internet bağlantıma yeniden kavuştum.
Modem modelim: tplink TD-W9960

Statik ip aldıktan sonra modemi yeniden başlatmanız yeterli olacaktır. Başka bir işlem yapmanıza gerek yok.

15 saat internetsiz kaldım,TurkNet Online İşlem Merkezi’den destek kaydı açtım ama cevap veren arkadaş günde 1 kere cevap vermesi ve sorunumu umursamayıp bot gibi cevap vermesinden dolayı iptal ettim hizmeti.TurkNet başlatana kadar benim internetsiz mi oturmam gerekiyor?

İnternet kesildiyse statik ile alakalı olduğunu sanmam. Arıza anına denk gelmiştir statik aldığımız saat.

tamam da neden ben hizmeti iptal ettiğim anda yeniden erişim sağlayabiliyorum internete? hem kesilmesi hem de yeniden gelmesi tesadüf olamaz bence.

İptal ederim dediniz diye internet gelmez arıza düzelmiş yada çözülmüştür. Bile bile kesecek değiller ya.

sadece modemi yeniden başlatmak yetiyorsa neden olmadı o zaman onu anlamadım ben de :smile: enteresan açıkcası.

Bende kullanıyorum hiç böyle bir sorun yaşamadım. Başkasında da duymadım.

peki şu an bu sıkıntılardan siz de muzdarip misiniz? etkisini gördünüz mü statik ip’nin?

Ben daha öncelerde almıştım. Benim bölgemde 1 haftadır sorun yok, düzeldi. Bölge bölge çalışmalar devam ediyor.

nerdeydiniz acaba hocam? ben izmirin dış ilçelerinden birindeyim o sebepten dolayı pek umudum yok açıkcası :smile:

Ben Konya’da oturuyorum.

1 Beğeni