Statik ip ve ipv6

Bağlanan cihazda ipv6’yı kapatın tekrar deneyin. Ayrıca size verilen ip’yi kontrol edin blacklist’e girmiş olabilir.

@btekcan blacklist e girip girmediğini nasil.anliycam Disney i aradim herhangi bir ban durumu yok dedi

150li ip leri hiç kullanamadim 95 lilerde sorun yaşamadım statik ip kullananlar turknetin en sıkıntısız ip bloklari hangisi acaba öğrenebilirmiyim bilgi verirmisiniz

benim blok 31 ile başlıyor 6 aydan uzun süredir hiçbir sorun yok.

1 Beğeni

En basiti şuradan bakın. Aldığınız statik ip’yi alttaki kutuya yazın sonuca bakın. Disney zaten CGNAT’ta olan ip lerde genelde sorun olur.

1 Beğeni

Hocam ben buraya baktimda anlamadiniz disney asil cgnatta çalışıyor dinamik ipde sorun yoktu statik ipde cgnat ne alaka anlamadim

Turknette sağolsun hiç yardımcı olmadan direk topu modeme attı

@alperenatici lütfen yardımcı olun dinamik ip kullaninca disney plus aciyor statik ip olunca açmıyor TurkNet destek hiçbir şey yapmıyor modem ayarı diyor modemlen olsa dinamik ipde acmazmi

Statiki iptal ettim şakır şakır Disney calisiyor anladigim niye statikte calismiyor

Bir statik yazıyorsunuz bir iptal ettim diyorsunuz. Sabit bir fikirde karar kılamadığınız için yardımcı oluruz diye yazıyoruz. O anda akıl okuyamadığımız için kusura bakmayın. ipv6’yı iptal edin kullanın, kolay gelsin.

@btekcan burda sorun şuan ipv6 değil keenetic desteğe yazdim sağolsun emrah bey ona çözüm bulur ben size disney plus açmıyor diyorum disneyi arıyorum sorun ipde bu sorunu yasayan musterimiz olduğu zaman modemini kapatip acmasini söylüyoruz sorunu 5 dakika çözüyoruz diyor ipv6 yi kapatipta denedim dns i otomatik a alipta denedim napayım çalışmayan birşeye bana destekte vermiyorlar donanimsal diyip duruyorlar ip den olduğu açık olduğu halde şuan dinamik var ve disney calisiyor napiyim çalışmayan şeye parami odiyim tabi iptal edicem

@btekcan ayrıca ben fikrimde netim kusura bakmayın tanimladiklari ip disneyi acsa iptal etmem herhalde

Selamlar @umt61, IPV6’yı iptal edip Statik IP ile bağlanmayı denemiş miydiniz? IPV6 ve Statik IP çakışıyor olabilir. Ek olarak hizmetinize tanımlı aile profili var ise bunu kaldırmanızı tavsiye ediyorum.

@alperenatici an itibariyle network ekibiniz sorunumu çözdüm statik alinca ipv6 nin calismamasi disneyin calismamasi tamamen ipv6 blogundan kaynakliymis o blokta olmamasi lazımmış sagolsunlae ettikleri mudahaleyle artık hem statik ip ile ipv6 hemde disney plus çalışıyor sorunum çözüldü

1 Beğeni

Demekki modemlik bir durum yokmuş zaten olması saçmaydı… Sorunun çözüldüğüne sevindim.