Stabil İnternet (Teşekkür Türknet)

Önecellikle 35 mbs hız paketi tanımlı 10 gündürde rahat kullanıyorum. Keenetic marka modem aldım yarın gelicek. Bu değerlerimle 50 mbs hızı rahat alırmıyım yoksa daha üst paket olan 75 mbs hızımı tercih etmeliyim. Diğer sorum kaç günde geçiş oluyor. İnternetsiz kalırmıyım. Hız yükseltmesinide telekom mu yapıyor.

75 geçme benim dilim yandı senin yanmasın uyanıklar ya sözüm ona modem apaçık şekilde hattım 80 e kadar hızı desteklediği gösteriyordu 35 iken 75 e geçince 62 mbps hız alıyorum ona göre geç geçeceksen

O sorunu yaşamayayım diye hiç bir şey bilmiyorsan bir bilene sor taktiği yaptım. :wink: Birisi beni aydınlatınca o pakete geçiş yapıcam. Bu hat zayıflaması ve snr değerlerinden pek anlamıyorum.

Selamünaleyküm. Şuan 35/6 alıyorsun ve Snr margin değerin 12.4. Şayet hızın 50/8 olursa snr değerin 6 civarına yaklaşacaktır. Zaten maksimum 68mb alabilecekmişsin gibi görünüyor. Benim tavsiyem hızınızı önce 50mb yükseltmeniz. Burada stabil olursa 60mb güncelleme istersiniz. Snr margin değeri 6.5 altı kopmaların olacağı stabil olmayan bir bağlantı demektir.

Bunu düzeltmenin tek çözümü ise ya iç tesisat bağlantısını daha iyi bir kablo ile ek olmadan çekmek yada portta sorun varsa portu değiştirmektir. Port değişimi de siz yapamazsınız.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

1 Beğeni

Ve aleyküm selam. Diğer operatörde 50 mbs çok rahat kullanıyorduk. Zaten 50 değil 40 küsür geliyordu kopma vs hiç yaşamadım. İlerleyen günlerde 50 mbs yapsam yeterli ozaman önce bir iç tesisat ayarı yapayım eğer değerler yükselirse 75 isterim yoksa 50 mbs den devam…

Merhaba, 50 paketinde snr değerin 13 olacaktır bir sıkıntı yaşamazsın ama 75 paketinde 8 lere düşecektir stabil bir hizmet alamayabilirsin. İç tesisat problemli görünüyor. Değiştirirsen bir miktar daha hızın,snr değerin yükselir ve 75 paketini de stabil bir şekilde kullanabilirsin.

Üstad ozaman ben bir iç tesisat ayarı yapayım. Değerleri son haliyle atarım ozaman yardımcı olursunuz. Teşekkürler. KONU KİLİT :slight_smile:

1 Beğeni