Sonunda fiberi getirdik

An itibariyle sisteme düştü geçişi başlatacağım 4 aylık serüven sona yaklaştı.

1 Beğeni

bu dediğiniz hiç fiber olmayan yerlere yaramıyor maalesef, önemli olan böyle bir talepte sıfırdan fiber kurmak bölgeye. sizin bölgenizde vardır yakında, ondan alarak size de getirmişler. marifet altyapı olmayan veya adsl olana fiberi sağlamak. ben 4 yıldır yazdım çizdim hiçbir şey yapmadılar, 2 hafta önce tüm sokağa fiber kablo çektiler o da mecburiyetten. 4 yıl istedim bir cacık olmadı, sonunda geldi mi geldi ama biz istedik diye değil :smiley:

1 Beğeni

Hiç alt yapı görünmeyen akrabama aynı şehirde müstakil apartman 3 daireye 1 haftada gelmişti karışık bu işler biraz. Misal bana gelen ekip çok yoğunuz, ekip az proje onaylansa bile sıra geç geliyor demişti size yine iyi gelmiş sıra dediler. Bunda bir marifet yok zaten keşke kendiliğinden gelse kimse uğraşmasa senelerce, aylarca ama işte malumunuz.

2 Beğeni

14 gün önce vdsl den geçiş talebi açmıştım bu gün kurulum gerçekleşti. Modem Archer C5v ont cihazı huawei hızlar telefonda bu şekilde. Kırmızı fiber, maviler vdsl deki hızlar.

1 Beğeni

Hız nedir hocam? Reism falan göremedim.

1 Beğeni

fotograf ekleyemediniz sanırım hocam

1 Beğeni

3 Beğeni

Ping fiber için fazla sanki?

1 Beğeni

Uşak’ta yaşıyorum 14 17 ms arası genelde 14 ms çıkıyor İstanbul. İzmir 5 6 ms bulunduğum şehirde 9 ms çıkıyor Cgnat İzmir’den dolandırıyor o yüzden. Bulunduğum şehirdeki internet firmasından fiber alan akrabam var 1 ms fiber pingi İstanbul’a yine aynı.

1 Beğeni

İzmirden dolaştırılıyorsa normal. Yurtdışı pinglerin nasıl?

1 Beğeni

Berbat özellikle valorant için dakikası dakikasını tutmuyor şuan zaten uçuşta. Frankurt-1 47 50 arası idi şuan 73, şimdi valveye ping attım dün 42 idi şuan 79. Bu arada vdsl le fiberin arasındaki ping farkı 1 3 ms arası bazı yerlerde hiç yok.

Açtık ağzımızı olaya bakar mısın ?

1 Beğeni

Türknetin omurgasının yapısı gereği ping bazı şehirler için kronik bir sorun maalesef. Balıkesir’den Balıkesir’de bulunan sunucuya bağlanıyorum önce İstanbul a gidiyorum oradan Telekom üstünden Balıkesire dönüyorum mesela. Şehirler arası ve şehir içi dolaşımlar hep İstanbul veya İzmir gibi yerlere bağlı. Rotalar oyun sunucuları ve anlık iletişim uygulamaları için optimize edilmeye çalışılıyor ama muhtemelen otomatik bir sistem olmadığı için hepsi bir kerede düzelmiyor. Bazı yerlerin rotaları o nedenle hala sıkıntılı. Pandemide yaşadığımız satürasyon sorunlarını hepimiz biliyoruz zaten. Zamanla düzelir diye umuyorum.

1 Beğeni

neden hız düştü pingden dolayımı acaba

1 Beğeni

Saturasyon mu başladı yine acaba bence ilginç ?

Alt kattaki akrabanın nete bağlandım onda da aynı bakım falanda görünmüyor TurkNet 'te telekomda.

Görünmüyor hat değeri fiberde. Neyse düzeldi anlık bir şey yaptılar herhalde santralde.