Snr margin ve hız sorunu

Yeni adrese taşındım nakil ettirdim. İlk zaman Snr download ve upload 30 du modemime gelen hız max 101 mbps download dı sonra 60 lara kadar düştü ve download snr 8 ne oldu bu na neden düştü? Müşteri hizmetleri ile konustuktan sonra böyle oldu çünkü hattıma 35 mbps tanımlıydı 10 lira fazla vereyim dedim hızım falan düştü. Yardımcı olabilirmisiniz. Birde altyapı sorgılağımdaki santral değişmiş kendi adresimde. Alt katımdaki komşumun santrali hala aynı 43 metre mesafede benim 150 metrede

@furkan26

santralin değiştiği fikrine nerden ulaştınız. değişse bile saha dolabı değişir. sanırım saha dolabı demek istediniz. eğer uzaklık farkından dolayı bir değişim olduğunu düşünüyorsanız yanılırsınız.

alt komşunuzla aynı ankastre kutusundan internet alıyorsanız aynı santral ve saha dolabından internet alıyorsunuz demektir. santral imkansız ama aynı ankastreye farklı saha dolabından internet veriliyor mu, böyle bir teknik imkan var mı bilmiyorum ama sanmıyorum. senin port başka dolaba, komşunun port başka dolaba bağlı olduğunu sanmıyorum. yinede teknik bilgisi olan birisi yanıt verebilir.
seni yanıltan mesafe farkından dolayı değişim olduğunu düşünüyorsun.
snr düşmesinin sebebi muhtemelen iç tesisatta kabloyla ilgili bir sıkıntı var. iç tesisatını kontrol et. benim direkten eve gelen kablo çatıda. geçenlerde bir tamirat için usta çıktı. adama dememe rağmen bi kaç kere kabloya bastı. ondan sonra baktım 0.6 kadar snr düştü. ve hala öyle. demem o ki kabloyla ilgili bir sıkıntı olunca çok çabuk etkileniyor hat değerleri.

hat zayıflaman da yüksek. eğer ilk baştan beri hızın düşükse bölgedeki altyapı kötüdür. ama önce iyi sonra kötü oluyorsa ilk şüpheli kendi iç tesisatındır.

eğer senin santral değişse bile komşununkide değişir. her şartta komşunla aynı santraldesiniz. % 99 aynı saha dolabındasınız. eğer aynı ankastreye farklı saha dolabından internet verilmiyorsa.

2 Beğeni

Online işlem merkezi üzerinden teknik bilgiler kısmına bakın. Herhangi bir kesinti sonrası mı oldu hız düşümü?

1 Beğeni

Kesinti falan olmadı hocam olduysa bile ben evde değildim o an çalısıyorum malum.

1 Beğeni