Snr düşüklüğü-kopma sorunu

teşekkür ederim tam ben de onu sormak üzereydim takarlar mı acaba rj11 bilemedim şimdi

Özel olarak isterseniz takarlar merak etmeyin. N11 mağazaları özel istekleri dikkate alıyor. Tabii takarız cevabını almadan sipariş vermeyin ama. Önce sorup, cevap alıp, siparişi verin.

bir de bir şey soracağım benim dış kapıdan geçirmem lazım dışarıdan getireceksem mecbur duvarı delme gibi bir opsiyonum yok bu kablo hafif ezilecek mecburen bir sıkıntı çıkarır mı kapıya sıkıştırmak zorunda kalacağım yani umarım anlatabilmişimdir yani böyle olsa kablo kopması gibi bir şey olur mu

Kabloda ilk zamanlarda kapı arasında bir sorun olmaz ama kapı açılıp kapanma yapdıkça kablo sorun çıkartmaya bir süreden sonra da sinyal iletmemeye başlayacaktır. Kabloyu sipariş ettikten sonra elektrikci ile bu işlemi yapmanızı tavsiye ederim. Elektrikci en uygun alandan kabloyu en uygun şekilde geçirecektir.

kablo çöp olur Hocam. boşa para verip alma eğer öyle yapacaksan.

kabloyu yerden geçirip üstüne bassan bile eziliyor sıkıntı çıkıyor. kapıya sıkıştırırsan bi an önce nalları diker kablo. :joy:

elektrikçiye mecbur kaldık yani yine kabloyu aldıktan sonra dediğiniz gibi elektrikçi çağırayım o zaman işçilik paraları hakkında ortalama nedir bir bilginiz var mıdır

Malesef bu konu hakkında bir bilgim yok. Bu işlemleri yaptıktan sonra bu konu altına yeni oluşan hat değerlerinizi atarsaniz yeni yorumlama yapabilirim. Iyi günler.

mehmet bey benim dsl kablom uzundu bildiğiniz üzere ben de şöyle bir şey yaptım direk ankastreden dsl kablosunu bağlayıp modeme verdim ama hala snr düşük nasıl olacak ya cat6 kablo alınca da düşük olur bence çünkü en fazla yükseleceği belki 9 olur

Ankastreden bağlantıyı nasıl yaptınız bir resim çekip ekler misiniz lütfen

böyle bağladım çünkü elimde krone bıçağı yoktu

Celal Bey, hat zayıflamanizin sebebi 2 damarlı telefonda kablosu ile sinyal almanız ve kabloyu kronelere direkt olarak çakmayıp ek yapmanız. Bu şekilde zaten değerlerinizde bir değişiklik olmaz. Elektrikci çağırma imkanınız varsa bunu hala tavsiye ediyorum size.

birkaç video izledim internetten krone bıçağı alıp kendim bağlasam da olur gibi ya çünkü elektrikçi işçiliğe 100 lira alır gibi geliyor ben kablo+krone bıçağına zaten 100 lira vercem 100 lira da ona bayılmayayayım dedim umarım halledebilirim

yav bunun sebebi türktelekom olamaz mı bu kopmaların sebebi 10 dakikada bir kopuyor çünkü normal değil bu

bende de 5 - 10 dakikada bir kopma oluyordu. ben de TurkNet 'e demediğim kalmadı ama sorun iç hat kablomdaymış. dsl kablosunun ucundan biraz kısalttım kopma bitti sonra. sorun kablonun son kısımlarındaymış.
ek olduğu zaman her zaman sıkıntı. ben de direkten sonra bir tane ek var. o da mecbur telekomun kablosuna. bir taneden fazla ek sıkıntı gerçekten.

2 Beğeni