SNR düşmesi hız kaybı, sürek

Hayırlısı olsun. Sıkı tutunun :slight_smile:

Kendi haline takılıyor maks değerler anlayamadım bir düşüyor bir yükseliyor :grinning:

1 Beğeni

EDİT: arkadaşlar snr değerlerim düzelmişti fakat çok fazla kopma oluyordu TT devre değişikliği talep edin düzeliyor devre değişiklipği

modemin arayüzünden 192.168.1.1 veya 192.168.2.1 gir burdan

Bende de aynı sorunlar mevcut ve destek kaydından hiçbir şekilde geri dönüş alamıyorum. Ne yapmam gerekir evden çalışıyorum ve normalde 75-80 mbps aldığım hızım şu an 12 lerde modeme gelen hızım 18mbps. Ayrıca erişim problemleri bazı anlarda Ping sorunları ve kopmalarla karşılaşıyorum.

hat değerlerini ss alıp buraya atar mısın ?

Buyurun hocam. Acaba sorun bende mi diyerek bina içi tesisatımı da yan dairede oturan elektrikçi abimle kontrol ettik. Ankastrenin yanına inip modemi bağlayıp tekrar değerleri kontrol ettik fakat sonuç aynı. Ankastreden cat6 kabloyla eksiz bi şekilde aktarıyorum interneti zaten. Bazen hat değerlerim düzeliyor ama daha sonrasında yine bu şekilde devamlılığını sürdürüyor.

hat zayıflamanız çok fazla portta sorun olabilir sanırım destek kaydı açıp sürekli kopuyor port değişikliği istiyorum diyin

Destek kaydından bi geri dönüş alabilsem gereken taleplerde zaten bulundum ama kimse ilgilenmiyor. Çok mağdur oluyorum bu şekilde devam ederse İSS mi değiştirmek zorunda kalıcam maalesef.

destek kaydında türktelekoma arıza bildirildi diyor mu ?

Maalesef hocam destek kaydına geri dönüş yapmaya teşrif buyuracak kimse yok. Dünden beridir destek kaydı bana ben destek kaydına bakıyorum. Pes doğrusu.

https://tuketicisikayet.btk.gov.tr/ e devletle giriş yapıp şikayette bulunun sorununla ilgilenilmediğini ve cevap vermediklerini belirtin yarın sizi paşa paşa arayacaklardır

BTK’ya başvurduk bakalım süreç nasıl ilerleyecek. Yarımdılarınız için çok teşekkürler. Umarım bu sorunlardan çabucak kurtuluruz.

btk şikayetlerinin ortalama çözüm süresi 10 gündür. TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden kayıt açmak daha mantıklı. yine de siz bilirsiniz.