SNR Değerlerimle alakalı

Hat zayiflamaniz çok görünüyor iç tesisatınızı gözden gecirin

Modemimi yeni aldım. Zyxel VMG1312-T20B modeli. Hiçbir şey yapmadım fakat birkaç gündür sorunsuz kullanıyorum. Bir şekilde düzeldi.

Bu gece 02.00-06.00 saatleri arasında altyapı çalışması olacağı için internetimin kesintiye uğrayabileceğini söylediler. Saat daha 00.00 olmasına rağmen kesintiler başladı ve 06.00dan sonra kesinti yaşamaya devam ettim. Bu başlığı daha önce açmıştım fakat sonradan değerlerim düzelmişti hiçbir şey yapmamama rağmen. Şimdi teknik bilgiler kısmında baktığımda VAE diye bir şey gelmiş ve 35mbps olan hızım 30a düşürülmüş. SNR değerlerim ise tekrar çok kötü durumda. Ne yapmam gerekiyor? Splitter vs. yok. Yeni bir başlık açmamak için burdan yazdım umarım gören olur.

İndirme hızım 27ye düşmüş.

down snr si çok düşük.

adsl-signal-noise-ratio-and-line-attenuation-chart

Evet farkındayım daha önceki mesajları okursanız bağlantımın ilk 2 günü bu sorunu yaşıyordum fakat düzelmişti. Şimdi altyapı çalışmasından sonra tekrar başladı bu sorun. Gelen mesaja göre sabah 6ya kadar kesinti olması lazımdı saat 10.15 oldu hala kesinti oluyor ve SNR değerlerim bu şekilde ayrıca hızım da 27.33mbps olmuş

Evet şimdi de komple gitti internetim. Hiç ellenmese ne güzel kullanıyordum

Sesli iletişimin dediğine bölgemde arıza varmış :smiley: