SNR değerimi en düşüğe aldım ve ortaya çıkan sonuç mükemmel. Ancak bir sorun yaratır mı?

Hesaplamalara göre 0.7Snr’de maksimum 88 taşıyabiliyor hat

fec veya crc ayarlarına nereden ulaşıyorsunuz bende keenetic kullanıyorum göremedim de

1 Beğeni

Chrome eklentisi var oradan ekleyip görebilirsiniz

2 Beğeni

sanırım bu kadar fazla olması normal değil. ama bir sorun hissetmedim bu güne kadar 2-3 aydır bu şekilde kullanıyorum.

Arada bir modem resetlerseniz problem olmaz ama snr 6 da kullanabilirsin

1 Beğeni

yüksek hızda kullanmak için bu şekilde yapıyordum bu kadar yüksek olmasının bir zararı yoksa değiştirmeyi düşünmüyorum. Herhangi bir sorun olur derseniz 8de kullanabilirim.

Yani sorun olup olmayacağını bilemem ama snr 2 cok düşük 4 veya 5 te kullanın bu kadar yaratmaz diye düşünüyorum tabi yine de siz bilirsiniz

2 Beğeni

Eger simdi ki snr ayarında hız düşüklüğü yok ise crc fazla artarsa modeme reset atınca sıfırlanır zaten

1 Beğeni

oyun indirirken hız stabil kalıyor fakat speedtest veya başka yerde hız testi yaptığımda 83-70-50-80 şeklinde dalgalanma yapıyor bu şekilde etkiler mi crc acaba ?

Yani ben genelde oyun oynarken falan arkada açık bırakıyorum bi anlık patlama var mı diye gözlemleyin:)

1 Beğeni

Tamam denerim teşekkürler.

1 Beğeni

1 SNR daha yükseltirseniz 3 mbps düşüş yaşarsınız ama hatalar en az %60 oranda azalır. Bence 1 snr daha yükseltip öyle deneyin,
Mesela ben 3snr’de milyonlarca fec ve binlerce crc hatası alırken 1 snr daha yükselttim %70 oranında azaldı hatalar ve hızımda çok düşmedi 3 mbps düştü, saniyede 9 mb indirme yapıyorum yeterli bence

6db de 30 crc hatası birikmiş 2-3 saate normal mi yoksa fazla mı acaba ? oyun indireceğim zaman snryi düşürmeyi planlıyorum.

30 crc bir şey değil snr düşürdüğün zaman oyun indireceğin zaman gözlemle bence

1 Beğeni

Büyük indirmeler yapacağın zaman snr’i kopmayacak duruma kadar düşür ve öyle indir. Normal kullanımlarda günde binlerce crc birikmeyecek şekilde ayarla snr’i

Vay kralım tecrübe konuşuyor tecrübe. Adamsın devam böyle.

1 Beğeni