SNR değerim düşüyor ve bağlantı kopması yaşıyorum

Merhabalar,
Öncelikle Aralık ayının ortalarında internetim ara ara kopmaya başladı . O zamana kadar 60-70mbps hız alabiliyordum sonra kendiliğinden düzeldi. Sonra geçtiğimiz hafta kopmalar iyice artmaya başladı ve ben de çeşitli yöntemler denemeye başladım. Ayrıca waveform bufferbloat testleri yaptım ve latency değerlerim çok kötü çıkıyordu. Bu sorunu hemen cat6 kablo ile çözdüm ancak kopma sorunlarını 2 3 defa destek kaydı açmama rağmen çözemediler. Modemden download snr değerimi kontrol etmemi isteyen arkadaşım sayesinde snr margin değerimin çok düşük olduğunu (6) farkettim ve küçük bir araştırma ile hız düşürme yatırırsam snr marginin artacağını öğrendim ve hemen 50 ye düşürttüm.( zamanında 1mbps kullanan biri için 50 mükemmel bir değer) Veee tabiki snr margin 17 18 e çıkmıştı artık çözüldü diye düşünüyordum ki 1 2 saatte bir tekrar kopmaya başladı. 1 saat içerisinde 17 lerden yine 5 6 lara düşüyordu ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Bu arada TurkNet destekteki arkadaşlar habire 300tl ver hizmeti gör evine gelip çözsünler diyorlar ancak evimdeki hatta (kablo vs ) sorun olduğunu düşünmüyorum. 2 katlı müstakil bir evde oturuyorum ve çoğu insanda olduğu gibi apt. kutusu falan yok direkt siyah sert kablo geliyor ve modeme gidiyor o da . Kablolamasında da sorun yok . Aklıma gelen tek neden olarak mahalledeki saha dolabına bağlanan yeni abonelerden dolayı bir şeyler oldu ve artık snr margin değerlerim stabil değil. Bu konuda ne yapmam gerekiyor? ( o 300 lirayı mecbur vereceksin yoksa sorun çözülmez dışında önerilerinizi bekliyorum teşekkürler )

Selamlar @zubanda860, foruma hoş geldiniz :raised_back_of_hand: Geçmiş kayıtlarınızı incelemek istedim fakat forum profilinize müşteri numaranız ekli değil. Eklerseniz sevinirim. Ek olarak hat değerlerinizi buradan iletebilirseniz değerli üyelerimiz yorumlayacaktır.

1 Beğeni

Ö.M