SNR değeri kaç olmalı?

image
şuan hat değerlerim adsl vdsl geçince ne olacağını bilmiyorum ama kullanamıyorum kopuyor sürekli kaç olması lazım bu snr ve hat zayıflamasının ? snr çok düşük benim

10 un üstü olmalı ki bağlantın iyi olmalı

image
Tahmini değerler bu şekilde çıkıyor. Eğer port bozuk değil ise aşağı yukarı 18 ile 25 arası alırsınız. Bu sadece tahmin.

1 Beğeni

Yapa için geçerli değil SNR muhabbeti yapada SNR önemsiz

1 Beğeni

Kopmayı neyden yaşıyorum o zaman anlamadım. Vdsl geçtikten sonra o zaman belli olacak dertlerim :slight_smile:

neden hocam farkı nedir

Yapada SNR kaynaklı kopma olmaz nedeni hem adsl vem vdsl sinyali göndermesidir.

1 Beğeni

Üstad ek olarak da bağlı oldugun saha dolabı evine yakınsa veya evine gelen bakır borunun altyapın yakınsa sorun yaşamıyorsun diye biliyorum. Keza 77 mbps hız alır iken 1 hafta öncesine kadar 1.7 SNR değeri ile kopma,yavaşlama, ping sorunu olmadan tertemiz kullanıyordum. Buda önemli. Benim saha dolabı evime 20 mt uzaklıkta.

buda şuan ki değerlerim.

1 Beğeni

daha geçemedim vdsl geçince bu konunun altına hat değerlerimi paylaşırım :grinning: saha dolabına 180 mt benim

netspeed dekini diyorsanız mesafe vs benimde 107 mt gözüküyor:D Sanırım o yanlış

saha dolabı camdan bakınca görünüyor benim dediği kadar var :grinning: doğru olabilir

1 Beğeni

Camdan bakınca gözüküyorsa iyi. İnşallah o saha dolabında port vardır da, ordan verilir.d

1 Beğeni

alt komşum benim kodumla turknet geçti aynı gün gelip bağlantı yaptılar. O dolaptan veriliyor sorduğumda iş emri yok yapamam dedi iş emri gönderilmemiş ttye şuan o 50 megabit alıyor

1 Beğeni