Site yöneticisinin Gigafiber başvuru süreci

Merhaba,

3 blok yaklaşık 100 dairelik bir site için site yöneticimizi Gigafiber’in olması gerektiğine ikna ettim ve başvuruyu yaptı/yapacak. Bölgemizde Gigafiber yok. Kartal’dayız. Şanslıysak projeye dahil ederler dedim ancak bu işler şansla mı ilerliyor, yöneticiye bir takvim mi paylaşılıyor? Site yöneticisinden veya sakinlerinden ek ücret alınıyor mu? Kırma dökme işleri oluyor mu? Sokak mı kazılıyor? Bu konuda bilgisi olan arkadaşların paylaşımlarını rica ediyorum.

Selamlar.

edit:
Yanıtlardan öğrendiklerim:
Yöneticiye bir takvim mi paylaşılıyor? Proje bölgesindeyseniz evet. Değilseniz “Plana aldık bilgisi” veriliyor.
Kırma dökme işleri oluyor mu? Kablo kanalları varsa olmuyor.

Diğer türlü böyle:
https://turk.net/site-sakinlerine-ozel-gigafiber
Site Yöneticisi veya Apartman Yöneticisi direk burdan:
https://turk.net/yoneticilere-ozel-gigafiber

Eğer hazır girişler varsa direk oradan geçirilir. Aksi halde kazı yapılabilir belli olmaz.

Paylaştığın linklere baktın mı?

1 Beğeni

Planlanan bölgeler içinde ise yönetici ile tarih konusunda bilgi paylaşımı yapılır değilse de olumsuz bilgi paylaşımı yapılır. TurkNet giga için kazı yapmıyor. Bina içinde ise kabloların geçeceği küçük delikler açılabilir.

Bina içinde ve site içinde kablo kanalları var. Buraya kablo nereden geliyor? Sokaktan bir yer bulacaksalar bunun tüm sorumluluğu Türknet e aittir diye düşünüyorum.

Proje bölgesinde olması için site yöneticisinin yapması gereken veya yapabileceği bir şey var mı? O zaman bu başvuru değil talep toplama oluyor, değil mi? Çünkü zaten altyapı varsa site yöneticisinin başvurusuna gerek yok son kullanıcı gigafiber bağlatabilirdi.

1 Beğeni

Kablolar santralden daire içine kadar TurkNet tarafından çekilmektedir.Sorumluluk TurkNet’e ait.
Yöneticiniz tarafından başvuru yapıldıktan sonra talep olucağı için planlar içinde olmasa bile eklenebilir.

1 Beğeni

Yatırımı boş çöle yapmanın anlamı yoktur zaten. Bina içinde kablo kanallarının pozisyonu amacı nedir bilemem. Bazı binalar ileriye dönük altyapısı hazırlanmış olabiliyor bazıları ise kapı zili bağlantısından öteye geçmiyor

1 Beğeni

Süperonline ve Türk Telekom kabloları için ayırılmış her kata ve daireye ulaşan kablo kanalı. Ancak anladığım kadarıyla bu ISP’lerin binaya giren kablo kanallarını kullanamıyor Türknet. Kendisi ayrıca binaya bir yolla getirecek. Bu da sokaktan binaya kadar kazı yapması demek. Bunun ücretini site yönetiminden talep ediyor mu?

Bu gönderi topluluk tarafından bildirildi ve geçici olarak gizlendi.

@cngzkyz herhangi bir yerde herhangi bir soruya yanıt vermek zorunda değilsiniz. biliyorsunuz, değil mi? eğer bunu soruyorsam, merak ettiğim içindir. biliyorsanız ve paylaşmak istiyorsanız, yazarsınız, öğreniriz. bilmiyorsanız, boş mesajlarınızla kimseyi meşgul etmeniz gerekmiyor.

selamlar.

3 Beğeni

Küçük bir güncelleme. Geçtiğimiz hafta site yöneticisi bizzat, bu hafta başı ben bizzat site yöneticisi formuna başvurdum ancak herhangi bir dönüş yok. Türknet çok meşgul diye düşünüyoruz

İlk hafta doluyor ve ne telefon ile ne sms ile ne de e-posta ile herhangi bir dönüş yok. “Şu numaradan en kısa sürede arayacağız” yazmıştı başvuru formunda o kadar. En kısa süresi bu kadar değildi Türknet’in.

“Talebinizi aldık, a-b gün içinde döneceğiz” tarzı bir SMS veya e-posta beklerdim Türknet’ten.

Gigafiber başvuru süreci deneyimi👎

1 Beğeni

Bugün 2. hafta doldu.

Ne telefon ne SMS ne de e-posta. Hiçbir dönüş yok. https://turk.net/gigafiber sayfası sanırım sadece reklam için hazırlanmış. Bunun dışında bir işlevi olduğunu düşünmemeye başladım.

Gigafiber başvuru süreci deneyimi :-1::-1:

Turknet reklamı seviyor. Madem dönüş yapıp gigafiber getirmeyeceksin o zaman o formu oraya niye koydun demi? O iş biraz yaş aga. Turknet daha pingi düzeltemeyen bir firma iken sıfırdan oraya altyapı çekemez. Reklamlarda en düşük ping bizde diyor ama yalan söylüyor. Anlayacağın turknet benim ve çoğu kimsenin gözünde bir kez daha yerle yeksan oldu. 2 hafta da aramazlar mı aga ya. Kim ne derse desin Turknet beş para etmez benim için.

1 Beğeni

Ön başvuru formu o. Aynı lokasyonda ne kadar çok talep gelirse o zaman bölge radara girer. Bunu ben değil fiber yatırım direktörü dedi. Bir önceki konu da bina içi delinecek mı şura kazılacak mı vb. sorulara “önce bir altyapi gelsin, gerisini sonra düşünürsünüz” dediğim için linç yemiştim.

https://turk.net/iptal

Türknete kazandırdığım abonelerin ücretini veya karşılığını verin seve seve iptal ederim. Çokta lazım değilsiniz.

Zorla mı yaptınız bunu bize ne? Yaptınız ise TurkNet için değil kendi çıkarınız menfaatiniz için yapmışsınız. :joy::joy:

Evet size ne fakat TurkNet’in benden daha çıkarlı olduğunu bilmeyen yok. Anlamak zor olmasa gerek. Yoksa bu kampanya çoktan bitmişti.