Sinyal kopması

Adsl’den vdsl’e geçiş talebinde bulundum ve bugün telekomdan bi eleman geldi beni aradı ve ankastreye telefon numarası etiketli kablo çakıp gitti. Eve çıktığımda eski kablodan sinyalin gittiğini gördüm ve bende inip yeni bağlanan kabloyla modeme bağlantı yaptım. ancak sinyal yine gelmedi yani şuan iki hat bağlı ikisinde de sinyal yok.

İşlemler bittikten sonra eğer sorun kalmadıysa bir iki gün içinde 2. Hattan kullanmaya başlarsınız.

1 Beğeni

Yani bu hatta sinyal gelene kadar diğerini kullanamayacak mıyım?

Eğer ilk hattan sinyal gelmediyse işlemler başlamış demektir. Yani bu sorunun cevabı hayır.

Evet Telekom un prosedürü o şekilde işliyor. Hattın biri pasif olduktan sonra işleme başlıyorlar. Bu esnada arka planda resmi işlemler tamamlanır…

1 Beğeni

Hmm anladım. Peki bu hattın pasifleşmesinden sonra ne kadar sürede diğer hat aktifleşiyor. Yani bu resmi işlemler ne kadar sürüyor?

Pandemi öncesinde geçiş işlemleri ortalama 3 iş günü içinde yapılıyordu. Bu aralar süreç biraz uzayabiliyor.

bugün dsl sinyalim geldi ancak adsl olarak gelmiş ve modem ip almıyor yani internet ışığı yanmıyor.

modem kurulumu yapın.

Modeme adsl sinyali geliyor ben vdsl geçiş için talepte bulundum

kurulum yaptım adsl bağlandı vdsl modülasyon için talep oluşturmuştum.

VDSL geçişleri port olması durumunda 7 günü bulabilir

Hayır sorun geçiş süresinde değil adsl bağlanıyordum daha sonra vdsl talep oluşturdum. Yaklaşık 1 ay önce ve telefon geçiş tamamlanmadı dendi yeni telefon istedim öyle vdsl geçiş talebinde bulundum yeni hat geldi ankastreye ve adsl bağlantım gitti bugün yeni hatta sinyal geldi ancak adsl sinyali geldi sorun burda.

1 Beğeni

Boşta vdsl port olmadığı için olabilir.