Sık sık kopma ve vaat ettikleri hızı alamama

daha yeni geçtim TurkNet 'e ama biraz pişmanım cevap bile verilmiyor destekte yalın internet kulanıyorum şuan
-kayıt olurken alt yapım 57 megabit destekliyor dediler şimdi ise 40 diyorlar başka bir firmadan bakıncada 57 gözüküyor ve bana gelen hız 23e 1.3 falan santrale uzaklıgım 270 metre

2-eğer sorun iç tesisatımdaysa gelinsin bakınsın dedim çok kesiliyor internetim ve vaat ettiğiniz hızlara erişemiyorum bile saha ekipleri sizi arıycak dediler sabah 9 da aradılar müsait değildik size gün içerisinde dönülcek dendi 2 gün oldu

3-madem hızımı yükseltemiycem neden bana 57 destekliyor dediniz ve bulundugum bölgede YAPA hizmeti var gerekirse onu kullanmak isttiyorum

4-aynı mahallede kullanan arkadaşlarım santrale benden daha uzak gözüküyor ama gayet iyi kullanabiliyorlar lüften sorunlarım çözülsün en kısa zamanda

Dostum destek kaydı açıp oradan işlem yapman gerekli. Buradan o işlemler hakkında yardımcı olamaz kimse. Fakat sorun gerçekten tanımlanan hızla alakalı mı yoksa bağlantılar vb. mi onu anlamak için modem arayüzden hat bilgilerinin görüntüsünü atarsan yorumlayacak arkadaşlar çıkacaktır. Fakat önden kontrol için bina içi kablolarında ek olmasın, splinter varsa onu iptal edip doğrudan dsl girişine takıver. Kablo çok eski ise cat6, cat5e kablo değişimi biraz da olsa fayda edecektir. 57’ye kadar denir ama hat zayıflaması veya bölge yoğunluğu ulaşacağın hızı etkiler. Fakat yarı yarıya olması çok mümkün değil. O yüzden bu kontrolleri bir yap.

2 Beğeni

Modem hat değerlerinizi yollayabilir misiniz?

Modemi bina girişinde bulunan ankastreye bağlayıp desteklediği değeri görebilirsiniz. Belki iç tesisat ile ilgili durumdan dolayı 40 destekliyordur.