Sık sık Kopma sorunu 25/07/2021

2 yıldır TurkNet kullanıyorum son 1.5-2 aydır özellikle sabah 9:30 ile 11:30 arasında akşam 19:00 ile 20:30 arasında çok sık bunun haricinde ise aralıklarla internetim kopuyor evime Türknetten ekipler 2 kere geldi ilk geldiklerinde evin içine gelen hattı yenilememi tavsiye ettiler ben de yenilettim hattı ama kopmalar düzelmedi 2. geldiğinde sorunun ankastreden olabileceğini söyledi 1 aydır ekipler çalışıyor deniyor ama ben eve gelen Türknetli dışında birisini görmedim modemden kaynaklı sıkıntı olabilir dediler yeni modem aldım yine bir şey değişmedi

Farklı Bir modem ile kontrol ettiniz mi? Asus modemler bazı santrallerde 13 db snr değerinin altında problem çıkarabiliyor

Şuan elimde bu modem var : Screenshot by Lightshot
bunu bağladığım zaman aldığım değerler bunlar:Screenshot by Lightshot
kopmanın devam edip etmediğini kontrol için 1 gün deneyeceğim o da olmazsa yeni bir modem arayıp onunla deneyeyim

Hat zayıflaması fazla. Eğer yeni kablo çektilerse hala sorun devam ediyorsa TT altyapısında bir problem vardır. Port veya devre değişikliği sorununuzun çözümü olabilir.

Altyapıyı sorgulayabilir misiniz ? Mesafesine göre yorum yapmak daha mantıklı.

409 Metre olarak çıktı

1 Beğeni

409 metreye göre zayıflama fazla.
ISLAH talebi isteyin.

Merhaba, 409 metreye göre zayıflamanız normal ama 20dB zayıflama bu tarz değerler sorun yaratabilmektedir veya arka plan da başka bir problem olabilir. Hattınız da ek, dsl prizi ve splitter varsa kullanmayın/yenileyin. (YAK1)

1 Beğeni

hatta hiçbir ek yok sadece ankastreden gelen kabloda var 1 ayda 3 kez saha ekibi gönderdiler ama hiç bir gelişme yok

Anlattığınıza göre iç hattınız da bir problem yok. Zayıflama değeriniz sağlıklı değil ama mesafeye göre normal bir değer. O uzaklıklar da verimli bir hizmet alamayabiliyoruz. Paketinizi 35mb’e çektirmeyi talep edin Temsilciye. Yine düzelmez ise Temsilciye port değişimini talep edin.

portu dün değiştiler bugün 24 e indirip hızı öyle test edeceğim

bugün gelen adam büyük ihtimalle sorun modemde dedi ama 2 ayrı modemde de hemen hemen aynı saatlerde kesilmeler oluyor yine de modemi bi garantiye göndereceğim

Sanmıyorum, 2 modemde de kesiliyor hizmetiniz. 24mb’e yeni geçtiniz sanırım, söylediğiniz saatler de tekrar bir problem olacak mı…

hızımı 35 e aldırdım şimdi ki değerler bunlar http://i.prntscr.com/8K2K_XXdSrujMvwOx5JprA.png

bu da TP-Link TD-W9970V3 VDSL2 modem ile aldığım değerler http://i.prntscr.com/JE4cP5I8Tba2tniF6LcxxA.png

35mb pakette kopma durumu oluyor mu?
24 saat izleyelim.

kopmalar devam ediyor ama sanki telefonla wifi a bağlanınca oluyormuş gibi hissettim bu kez böyle bir şey mümkün mü ?

TP-Link TD-W9970V3 VDSL2 de de kopmalar düzelmedi ben de komşudan
AC1200 Wireless Dual Band VDSL/ ADSL Modem Router
Model No. VC220-G3u
modemini aldım onunla da değerler bunlar şimdi bunu 1 gün test edeceğim

3.modem ve kopmalar devam ediyor bana modem kaynaklıdır dediler bu denediğim 3. modem ve bunu halihazırda çalışan komşumdan aldım bu kopma diğerlerine görece 5 dk kadar daha uzun sürdü

Akşam 19:00 dan sonra inanılmaz düşen internet hızım Bu arkadaşta, yaşıyor, buna benzer bir sorunu. Yukarı da dediğim gibi bu zayıflamalar teorik olarak önerilmez ama sizin mesafe dolayısıyla bir şey yapılamaz port değişimi de olmuş :thinking:

aynı sorun bendede mevcut laptop bağlanınca net kopuyor yavaşlayıp