SFP portlu router alsak kullanabilir miyiz?

Üzerinde dahil SFP portu olan model bir router alsak ONT cihazı olmadan bunu kullanabilir miyiz? Türk Telekom Altyapısında.
Router Model : Keenetic Giga AC1300

1 Beğeni

Merhaba,
Bildiğim kadarıyla hem TT’de kullanamazsınız. Bu konuda @tnetwork grubumuzda arkadaşlar size daha detaylı bilgi verebilir.

1 Beğeni

Maalesef saçma sapan şekilde buna yanaşmıyor sağlayıcılar. Halbuki hem masraf azalıyor hem daha az enerji harcanıyor. Yurt dışında herkes her şeyi kullanabiliyor. Ancak yakın zamanda çoğu şey değişecektir…

1 Beğeni

Hayır kullanamazsınız.

1 Beğeni

Bekliyoruz :slight_smile:

2 Beğeni

Keşke bu mümkün olsaydı. Bufferbloat’ı çözmek için bile 50 tane ara switch kullanmak zorunda kalıyoruz.

İnşallah inşallah. Bıkma ve bitmişlik seviyesine geldik artık ne yazık ki. 23. Yüzyıldı insanlar bilimle uğraşırken biz interneti nasıl daha iyi kullanabiliriz diye hayatımızdan veriyoruz. Yazık gerçekten.

Hayır kullanamazsınız. Servis sağlayıcı sebebiyle.

Vallahi ben sfp modülünü de geçtim. Adam akıllı internet kullanmak istiyorum türkiye de. 21 Mart ta türk telekom santrale bakım yaptı o zamandan beri 2/3 günde bir geceleri internet gidiyor. Sağlayıcı farketmeksizin Comnet/TurkNet

Pingler zaten Allaha emanet bir gün 40 olan valve yarın 60 oluyor şaka gibi ülkeyiz hiçbir şeyimiz düzgün değil.

1 Beğeni

Bildiğim kadarıyla Gpon cihazını tanımını yapıyorlar. Her hangi bir cihaz bağlasalar bile çalışmıyor. Katı kural gibidir.

1 Beğeni

ONT farklı cihaz, OLT farklı cihaz. GPON da yapılandırma OLT üzerinden yapılır. Bufferbloat sorunu OLT yapılandırma sorunu olduğu için bunu değiştiremezsiniz.

1 Beğeni

Bizim ofisteki internet Turkcell Superonline. PPPoE bilgilerini falan vermiyorlar.
Linux kullanıyorum. Bilgisayarıma pppoe-server kurup hata ayıklamasını devreye aldım.
ISS’in veridği yönlendiricinin WAN girişini bilgisayarımın ethernetine takıp kayıtları izlemeye başladım.
Orada kullanıcı adı, parola ve MAC adresi gözüktü.
Kendi yönlendiricimize aynı bilgileri girince bağlantı sağladım.

Normalde bu 3 değer yetiyor. ONT cihazlarında MAC adresi gibi ayrıştırabilecekleri bir değer var mı? :thinking: