Şehirimde yapa santrali olduğunu nasıl anlarım

Merhabalar, geçen bi internet kesintisi ardından TurkNet Online İşlem Merkezi den teknik destek menüsüne girdim ve BABAESKİ-116 santral eklenmiş. normalde temmuz ayından beri yoktu, acaba TurkNet bi cihaz mı koydu ondan mı böyle yoksa ben mi erken sevindim :smiley:

güçlü metin bu şekilde gözüküyor eskiden yoktu

bizim burada da yok fakat santralin adı belirtiliyor vae’deki santralin adı o büyük ihtimalle o yüzden öyle görünüyodur.

hocam sen ne tarafta oturuyorsun ?

ben kırklareki çıkışı tarafındayım, sizin orda da tip 1 kutu olması lazım, babaeskide 2009 da ilk gelen fiber saha kutusu var 4 tane biri flamingo çıkışında biri sizin orda biri kırklarelii çıkısında biri de cumhuriyette,

ya benim santralde tanıdık saha ekipleri var konuşuyoruz denk geldikçe, babaeskide her yere ftth fiber çekmeye geçen yaz başladılar da, bizim evlere hala gelmiyor, şu saha dolabına araba çarpsada çekseler, fiber hatta var evin dibinde ama sitenin başvurması lazım ama site de yaşlılar var ağırlıklı o yüzden sorun :frowning:

hocam iri bi kutu ise beyaz tip 1 dir

Bölgede FTTH/FTTB/FTTC hizmet veriyorlarsa tahminen santral fiber dönüşümü gerçekleşmiştir. Fiber dönüşüm gerçekleşti dediğinde türk telekom YAPA’nın gelmesi imkansız

aynen :frowning: fiber dönüşümü yapılıyordu geçen sene konuştuğumda santral şuan full fiber. ama saye gelirse o zaman kurtuluruz tt paketlerinden