Sebebi ne

bu komşum. Hiz bilgisi yazmayan ise benim dairem.
Neden bende hiz yazmiyor

O durum bende de var. Bütün bina 85mbps iken benim daire 19mbps görünüyor. Halbuki şuan 75mbps kullanıyorum. Tahminlerime dayanarak bu durumu kendi olayım üzerinden açıklayayım.

Yazın yeni eve taşınıp ilk hat bağlatırken evin portu arızalı çıkmıştı. Hız bir 10mbps, bir 15mbps, bir 18mbps vs. değişiyor. 85mbps yerine aşırı düşük hızlar alan, kopmalar ve yüksek pingleri olan hattım yüzünden hemen arıza kaydı açtım. Kayıt sonucu binaya gelen Telekom ekibi arızalı port tespit etti ve port değişikliği yaptı. Bir anda hat değerleri 18lerden 75lere çıktı. Bu arada muhtemelen yeni portu bana sistemde tanımlayıp güncellemediler. Yani fiziksel olarak port değişti falan sistemde bir değişim olmadı. Bu yüzdende sistemde eski arızalı portu kullanıyor gibi görünüyorum. O portunda alabildiği maksimum değer olan 18-20mbps hızlar görünüyor halen sorgulama sitelerinde.

Belki durum sende de böyledir.

1 Beğeni

Aynen öyle mesaj attilar binaniza kadar internet getirdik diye max 18 sorguluyorum önceden 80mbps yaziyodu. alt yapim vdsl2. Ugrasacaz galiba . Yarin kuruluma randevu verdiler. Başka kisilerin basina bu olay gelirse diye buraya gelişmeleri yazacagim.

1 Beğeni

internetim bağlandı (sıfırdan abonelik) 30 saatten az sürdü rekor olabilir. şu an altyapı sorgulama yaptıgımda 80 alabilirsiniz diyor. Arka plandaki port işlemleri yüzünden öyle oldu sanırım şu an hiç bir sıkıntı yok.

1 Beğeni