Santrale mesafem neden uzak gözüküyor ve Gigafiber nasıl getirtebilirim

Saha dolabı evimin dibinde ama santrale uzaklığım 107 metre güzküyor sebebi nedir ? Birde 16 Dairelik apartmanın yöneticisiyim. Denizli de yaşıyorum. Bizim burda malasef sadece TT altyapısı var. Neler yapabiliriz ?

Saha Dolabı mesafesi dolap ile binanız arasındaki kablo uzunluğu ölçülerek gösterilir bundan dolayı 107 metre gözüküyor olabilir. TurkNet GigaFiber hizmeti şimdilik sadece İstanbul, İzmir ve Ankara illerinde sunulmaktadır.

Barancım bu sence 107mt eder mi ? :smiley: cektim yer binam :smiley:

Sana öyle gelebilir. Binalar arasında çekilen kablo boyutunu gösterir dostun. Direk sana gelmez kablo. Etrafı dolaşıyor

Bir kablo 5 binayı kapsayıp dolaba gelir

Bunu döşeyen mimar kör galiba ozaman :smiley: Evin etrafın da tavaf etmiş herhalde :smiley:

Heryerde öyle dostum tek sizin ora değil tt nin Eskiden yaptığı telefon hatları üzerine alt yapı yapıyorlar. Tt nin icadı :slight_smile:

Eskiden sadece adsl vardı telefon hatlarından
Üstüne kutu getirdiler. Direk tek senin eve gelse fiber olarak kabul edilir. Herkese yapsalar Kutu buna dayanamaz.

Forum kurallari olmasa söyleyecek çok sözüm var da. Neyse diyorummmm ama benim eve bakır altyapıyı hemen evimin önünde ki TT nin logar kapağından çektiler. Orası benim bildiğim ana hat değil mi ? Yine bir sıkıntı var givi

Yeni bi hat çekeceklerse fiber hat ayrı çekilir kutu konur apartmana. O aktif değilse gözükmez alt yapı sorgulamada

Ondan bahsetmedim ama neyse.

Bence TurkNet GigaFiber, Türkiye’deki tüm şehirlere ve ilçelere eşit miktarda yayılmalıdır. Bu şekilde yapılmalı bence. Planlı sıra yerine? Daha iyi olmaz mı?

1 Beğeni

Buyur attım da ne alaka anlamadım :smiley: Ayrıca elektrikler gitti geldi böyle oldu hat :smiley: Normal de o SNR ile 91 mbps alıyorum. Neyse Yarına eski değere gelir…

Keenetic snr öyle yaparsan alırsın tabi :slight_smile:
2 yapsana :smiley: a

Valla 6 da aslında snr ama nedense böyle gösteriyor :smiley: 2 yapsam nolcak ki CRC ile baş edilmez ozaman iyice:D