Saha Dolabı Transferi Olamama

Merhabalar Arkadaşlar ;

Uzun bir süredir saha dolabı transferi işin uğraşıyorum. (Kısaca özet geçmem gerekir ise : hizmet aldığım saha dolabı uzaklığı 714 metre, evime daha yakın olan 400 metre mesafedeki saha dolabına transfer istiyorum çünkü Nisandan beri uploadım 2.99 dan 0.9x civarına düştü geri istiyorum olmaz altyapı bu kadar diyorlar!) TurkNet, Türk Telekom Genel Müdürlük ve Türk Telekom Kocaeli İl Müdürlüğü arasında mekik dokudum. Gerek telefon ile gerek mail ile aldığım cevap ise “ saha dolabından çıkan kablo yönü ters tarafa gittiği için “ olumsuz şekilde dönüş yaptılar. Şimdi bu kablo Cam gibi bir malzeme mi kıvırınca kırılsın? Zaten bu ters tarafa gittiği için yön verilemeyen kablo sokakları yılan gibi dolanmıyor mu? (Bu da ayrıca merak ettiğim bir konu. Bu kıvrılma konusunda bilahare aydınlatmalarını isteyeceğim). Tekrar OİM üzerinden BTK şikayet kaydı açtım sağolsun temsilci arkadaş dönüş yaptı (ekran resimlerini koyacağım). Ne zaman herhangi bir sebepten dolayı kayıt açsam upload hızım 2-3 gün 1.5-1.9 civarına yükseliyor (onunda fotolarını ekleyeceğim). Neden yükselip düşer? (bence tt elemanları birler yapıyor yükseliyor sonra tekrar 0.9x civarına düşüyor) Ben bu iş için nereye gidem? Kime dert anlatam bi deyin hele. Şimdiden yardımcı olan olmayan herkese teşekkür ederim.

@sinan.kurmus @Selcukssn @ModeratriX @Hakan.Yildirim

TurkNet tarafında yapılacak bir işlem bulunmuyor.

2 Beğeni

tahminime göre burda mesele kabloların kıvrılması değil. A noktasındaki saha dolabının yer altındaki akış yönü batı tarafı ise, dolabın doğu tarafındaki abone faydalanamıyor. çünkü doğu tarafındaki abone için yolların tekrar kazılması ve doğu tarafına altyapı çekilmesi lazım. telekom en başta yolları kazarken ya da altyapıyı döşerken müşteriyi değil de maliyeti düşündüğü için böyle yapıyor. yoksa örümcek ağı gibi yolları kazsa maliyetli.
sonuçta eğer siz saha dolabının tersi istikametinde yer alıyorsanız, o saha dolabından faydalanmanız için yolların size doğru kazılıp altyapı döşenmesi lazım. ya da diğer seçenek olarak en az maliyetle sizin o tarafa telefon direkleri dikilerek altyapı havadan sizin o tarafa verilmesi lazım. tabi bunun için yüksek yerlerdeki birilerinin karar alması lazım…

1 Beğeni