Router veya repeater ayarları

Şimdi, 1. katta Türknetin sattığı Zyxel modem var ve sıkıntısız çalışıyor. 3. kata kablo çektim ve tplink wa855re isimli repeater ile kullanıyorum(yaklaşık 3 senedir) fakat son zamanlarda sürekli gidiyor(kapanıyor ama ışıkları yanıyor) ve aşşağıdakine bağlanıyor yani stabil değil. Bugün eski tplink wd9970 modemi bridge modunda taktım oda aynı şekilde hiç bir şekilde stabil bir internet alamıyorum yardımcı olabilicek var mı?

Modemin wifi gücünü azaltıp deneyin. TP link ile iletişime geçip destek isteyebilirsiniz.

1 Beğeni

Zyxel vmg8623ün mü ? Nasıl oluyor o hocam. Sanırım wifiler çakışıyor olabilir nasıl çözebilirim( ssıd yayını isimleri ve şifreleri aynı)

Router ve modemi farklı kanallara alabilirsiniz öncelikle. Birbirinden uzak kanallar birbirini daha az etkiler diye düşünüyorum. Modem için ise modem kablosuz ayarları içinde radyo sinyal gücü ayarı olabilir oradan düşürebilirsiniz

1 Beğeni

Ayrıca 9970 i kullanırken lan ip adresini 192.168.2.1 olarak değişmeyi de deneyebilirsiniz.

ana modem 192.168.1.1 repeateri 192.168.1.2 yaptım, şimdi kanal olayına bakıcam

1 Beğeni

Üçüncü grupta ki rakam 2 olsaydı daha iyiydi. En azından lokal ip adresleri farklı olur ve DHCP de çakışma olmaz

DHCPyi kapadım repeaterdeki, şu şekilde ayarlarım var mı önerin ? ( ana modeme 192.168.1.1 den giryorum arayüze)

Maalesef aklıma başka birşey gelmiyor. Bilgisi olan arkadaşlardan cevap beklemek daha iyi olacak gibi

1 Beğeni