Pppoe stopped sorunu

Merhaba arkadaşlar bugün saat 3 civarı fiber internetim koptu 10 dk sonra geri geldi pek önemsemedim. 6km ötem de köyde vdsl kullanan arkadaşında aynı dk aynı sn de interneti kopmuş ve ikimizin aldığı hata aynı pppoe stopped. Bu hatanın kaynağı nedir nadir de olsa eskiden de yaşadığım oluyordu

1 Beğeni

Yabancı sitelerde kronik olduğunu farkettim. Adamın giga 2de bu soruna rastlamış. Başka 1 kişi viva modelinde yaşamış. Sorun yaşayanların rusya forumuna bakıyorum bu arada gigada bu problem çıkıyor… Sizinki hangi model acaba? Hiç yazmadınız ama modeminiz keenetic olmalı diye düşünüyorum bunu dikkate alarak bu yorumu yaptım :slight_smile: Bu arada arkadaşınız da keenetic modem mi kullanıyor acaba?

Bende ki giga eski cihazım extra dsl. Bu sorunu yaşayan diğer arkadaşım extra dsl. Fakat aynı anda ikisi nasıl hata verebiliyor :slight_smile:

1 Beğeni

İddiamı kanıtladınız o kadar sorunuza gelirsem o da sizin şansınız…

Teşekkürler yorumunuz için

Affınıza sığınıyorum berbat 1 durumu yazdığım için

Benim açımdan bir sorun yok. 1.5 senedir 3/5kez yaşadım ve bugün iki ayrı yerde aynı hatayı alınca merak ettim sadece :slight_smile:

Belli yani kronik 1 sorun olduğu :confused:

Talep oluştururuz bunun için loglar incelenir ne olduğu çıkar ortaya :slight_smile:

Keenetic’e oluşturacaksınız değil mi? Baktığım konular 2 sene öncesine ait köklenmiş 1 sorun bence

Evet. Fakat aynı dk aynı sn de iki TurkNet kullanıcısında olması modem ihtimalini azaltıyor. İlk keenetic inceler onlar sorunu söyler zaten

Bu logun öncesinde kesinti logu da olmalı onu atar mısın

Mesela birkaç gün önce akşam 00:11 de mahalleden bir TurkNet kullanıcısı arkadaşın ve benim pppoe aynı anda Lcp terminated by peer hatasından koptu.

Ben bu hatayı 7/24 alıyorum, TurkNet çözemedi sorunu zaten.

Aynı logdan aynı anda internetimizin kopmadı da ilginçti

1 Beğeni

Aynı sorunu oluşturuyorlar tamamıyla aynı sıkıntıyı… Diğer sağlayıcıları kullananlarda bu sorun varsa daha haklı olduğum anlaşılabilir…

Hocam şu anki sorun için birşey diyemem ama bende bir pppoe kopma sorunu var, Allah düşmanımın başına vermesin, öyle beter birşey :joy:

Sorun kaynağı TurkNet olduğunu ispatladım ama çözüm yok kaldı öyle :smiley:

1 Beğeni

3/4 kez pppoe stopped sorunu vermiş

Santral aynı. Kırklareli ssl3 mü ne gözüküyoruz

İşte bizim de aynı anda koptu :slight_smile:

Benim yazdığım DSL sorunu başlıklı konu ile aynı işte :joy: Ekip geldi kutu hat inceledi bir şey yok dedi gitti :blush: Yok tabi çünkü 8 yıldır aynı altyapı da zaten TT 7-8 ay kopmuyor. Dedim ya bıraktım ucunu ne log a bakıp geri dönüş ne bir şey

Lcp terminated by peer loglar arasında var

G.o :joy:

8 aydır uğraşıyorum çözemedi TurkNet daha.

Ayrıca buradan ilk kopma logu hangisi tam anlaşılmıyor, mümkünse eğer log dosyasını özelden gönderir misin

Bu eski konuda altyapı çalışması olunca bu sorun yaşandığını belirtmiş konu sahibi…

1 Beğeni