PPPoE Stopped Belası

Merhabalar aynı konu gündemde olmasına rağmen yeni gönderi için süre sınırı getirilmiş. Son 2-3 Haftadır PPPoE stopped sorunu yaşamaya başladım. Bugünde Saat 15:16 saatinde PPPoE durmuş bunun nedini nedir ?

2 Beğeni

Modemin bozuk, iç tesisat bla bla :joy::joy::joy: Allah sabır versin

4 Beğeni

Ahahah Allahtan Fiber alt yapım mevcut. Yok hızını düşürelim yok iç tesisatını değiştir gibi söylemlere maruz kalmam. Şimdi eminim ki arıza kaydı açsam sonuçsuz kalacak

5 Beğeni

Geçmiş olsun şimdiden…

1 Beğeni

Teşekkür ederim hayırlısı artık bakalım :frowning:

Geliştirici sürümünü mü kullanıyorsun. Ben yaşadığımda stabil sürüme döndüm düzelmişti.

1 Beğeni

Modem/router kaynaklı değil. Daha önce de yaşamıştım bu sorunu

2 Beğeni

Sorunun çözümünü isteyenler pm :grin:

Gizli saklı olmaz burdan alalım lütfen :sweat_smile:

1 Beğeni

nau nau olmaz :grin:

1 Beğeni

Bu sabah arkadaşımın hattına bakmak istedim o da benim ile aynı kaderi paylaşmakta. gece 3 kez PPPoE durmuş ve geri bağlanmış. Dsl uptime süresi sıfırlanmamış.

ipv6 açık mı?

Birinde açık birinde kapalı gibi

1 Beğeni

Arkadaşım kullanmıyor ben de açık.

ipv6 ile en ufak ilgisi yok. Kullanıcı adı-şifre doğrulama sisteminde olan bir anomaliden oluyor bunlar. Sistem TT’den geçip TNN’ye gidiyor ve geri doğrulama yapıyor. Ne oluyorsa orada oluyor. Hadi oturup destek’te anlatalım bunu :joy: Şu konunun bile ömrü rtük gibi davranan yöneticinin sabrına kadar. Diğer örnek kapananlar gibi.

Neyse

2 Beğeni

sordum çünkü gigafiberde benzer bir sorunu yaşadım. belki bundan biraz farklıdır bilemiyorum ama güncel yazılımlarda pppoe kopuyor ve geri bağlanmıyordu.

eski yazılıma döndüm, sadece ipv4 kullanıyorum ve 6 gündür kopma olmadı.

1 Beğeni

14 gün kopmadan bağlantım oldu ipv6 varken. Yani ilgisi yok onunla. Yan odalarda TT var en son 5 ay 4 gün önce kopmuş o da elektrikler gidip gelmişti :joy: Yani sorun TNN’de boşa firmware, modem vs muhabbeti yapılıyor insanın canı sıkılıyor. Bir de işin içinde olup konuya tam hakimken destekten gelen şablon mesajlar can sıkıyor.

İşin ilginç yanı galiba troller bu konuyu hala görmemiş :laughing: Yoksa “beğenmiyorsan git başka yere” yeren tipler vardı buralarda :grinning:

2 Beğeni

TurkNet 'te Vdsl kullanırken 30/40 gün bağlantı sürem olurdu. Son 7/8 aydır tuhaf tuhaf sorunlar baş göstermeye başladı.

Hadi eski hattım 404mt 2009 dan kalma alt yapı ile 12/22 zayıflama ile normal karşılardım. Şimdi ne görüyorda saçma sapan kopmalar yaşıyorum.

SO Adsl kullanırken 3ay boyunca kopmayan internet TN geçince max. 10 gün dayanıyor. Her gece 02:00 gibi PPPoE hatası verip net gidiyor. Fakat ne hikmetse Dsl Bağlantı süresi kesinlikle sıfırlanmıyor.

1 Beğeni

Dün gece arkadaşın hattı 3 kez pppoe stopped hatası vermiş dsl hiç sıfırlanmamış.