PPP sorunları

Modemden değil hocam ya, farkındaysaniz konu sahibi tdw9970 kullanıyor…

Bu “Could not determine local IP address” hatası 1 haftadır felan var.

Çok sınır bozucu bir hata…

1 Beğeni

bu sorun yaklasık 1 haftadır bende de var

Asus kullandığım zamanlarda bende de elektrik kesintisi sonrası veya reset yapmadan PPP kurulumu sonrası ip almıyordu bağlantıyı kesip elle tekrar denediğimde oluyordu. Modemden diye üstünde durmadım. Ama son aylarda değil yaklaşık 1 yıl önce

Sorun devam ediyor diye destek kaydı açıyorum. Kendim elle interneti düzelttiğim için destek ekibi ciddiye almıyor. Ciddiye alsınlar diye aynı hatayı alıp elle düzeltmeden internetsiz kalıyorum 2 gün bu sefer Türk Telekoma atıyorlar topu ve TTde Türkneti iplemiyor. Şimdi işlerimin aksaması bir yana konu hakkında bilgisi olanlara sorum var. Bu PPP sunucusunun erişimi Türk Telekomda mı yoksa TurkNet 'te mi? Sonuçta bu bir yazılımsal sorun.

1 Beğeni

@ModeratriX

@EFG ye veya @Ugur.Aydogan a ulaşır mısın , bak burada kaç kişi var aynı sorunu yaşayan. O el atsa 1 - 2 günde hallolur bu sorun…

alperenatici de ping sorunlarını önemsiyoruz forumda dedi ve ardından viyana direkt çıkışında ping sorunları çıkmaya başlayınca ortadan kayboldu. Eskisi kadar aktif değil sanki.

Bulgaristana direkt bağlantı falan sağladılar büyük olasılıkla. Umarım viyana sorunu da çözülür.

Belki de Dslam kilidi gelmiştir

Şu DH de ki arkadaş buraya gelse artık.

1 Beğeni

Yok mu bir gelişme ? (20 karakter)

Bu mesajını görünce DH daki reis e yazdım konu linkini atarak, incelemiş. Bana müşteri no ları ve sorunu detaylı olarak yazın gerekli yerlere ileteyim şeklinde dönüş yaptı.

Sorun yasayan arkadaşlar bana müşteri no iletir misiniz

DH daki TurkNet desteğe ileteceğim, sorunu anlatan metin ile birlikte.

@MSD @BLackOwL @BURKOZA @ModeratriX @Axoy64 @abrahamlncln @halilsefer

1 Beğeni

Destek kaydı açık. 6 gün oldu ve Türk Telekom hala dönmedi. Anladığım kadarıyla SSG lerde sorun var.

Düzeltmisler sorunu, öyle dedi bir yetkili kişi… Ama ben kontrol etmedim daha düzeldimi düzelmedi mı diye…

Yine alındık ama​:frowning::frowning:

Maalesef öyle. İşin kötü yanı doğru dürüst açıklamada yapmıyorlar. Anlamasam bile söyle şöyle bir teknik sorun var veya fiziksel mi yazılımsal mı Türk Telekomdan mı kaynaklı Türknetten mi kaynaklı onu belirt bare demi. O da yok. Tabiricaizse mal mal bekliyoruz ki sorun çözülsün. Düşünmüyor ki müşteri belki evden işini yapıyor ve mağdur oluyor, işleri aksıyor. Hani sorunu anlatsa süreci az çok tahmin edip bende ona göre kendimi ayarlarım ama yok. Destek kaydı açtım en son istatistikleri bozmamak için attıkları “Süreci takip etmeye devam ediyoruz.” vb. mesajlardan sıkılıp durumu detaylı anlatıp PPP yi yeniden başlatma geçici çözümü ile IP adresi aldım 2 gün internetsiz kaldıktan sonra. 7 gün oldu hala geçici mesajlar atıyorlar. İşin kötü yanı internete bağlanıyorsan eğer sorun yok diyip destek kaydını ciddiye bile almıyorlar.

Ben denedim dün bir kaç kere snr değiştim reset attım ip sorunu olmadı. Beni karıştırmayın bu teknik desteğin eline düşeceğime kötü yola düşerim daha iyi :slight_smile:

1 Beğeni

Snr değiştire değiştire en sonunda Telekom şart koşacak kararlılık ayarı yapılan cihazlara müdahale etmiyoruz diye :joy:

O zaman kimse kayıt falan açmasın bu iki kişiye yazsın sorununu. Herkes mutlu mesut kullansın hizmetini :person_shrugging:

Bu iki kişinin sosyal medya sorumlusu olduğunu söylemeye gerek yok diye düşünüyorum. Tüm işi sizin beğenmediğiniz teknik ekip yapıyor. Önceki yorumda ilettiğim gibi ifade şekli sürece etki ediyor diye düşünüyorum.

Merhaba,

İlgili destek kaydı numarasında modem kapandığında veya hatdan düşürülmesine rağmen ip almaya devam ediyor.

Türk Telekom ve Tekiz ekipleri ortak çalışma da bütün kontrolleri sağlamasına rağmen hat da problem olmadığını dile getirdi.

Balıkesir de abone farklı santralde ip aldığını iletmişler ve kullanıcı adı ve şifre değiştirilmesi istendi.

Kullanıcı adı ve şifre değiştirmemize rağmen aynı problem devam ediyor.

Türk Telekom sistemsel problem olabileceğini aktardı

bendeki sorunda bu ip alıyor ama 5 dakka 10 dakka bazende hızlı bir şekilde ip alıyor

başka mahalledeki (4km mesafe) santralden ben nasıl ip alabilirim. :smiley:

ve o santraldeki diğer abonede ip alıyor. (türknetmi turk telekom abonesimi bilmiyoruz)

1 Beğeni