Port Talebi

Merhabalar herkese, forumlarda ve teknik destekle cebelleşerek bir şeyler öğrendik internet konusunda. Bu konuda çok teşekkür ederim. Ama eksik ve yetersiz kaldığı yerler oluyor. Mesela port konusunda. Port açtırma benim karşıma iki yerde çıktı. Birincisi yapadan vae altyapısına geçerken ikincisi yeni iss den talepte bulunurken. Ben anlamıyorum TurkNet,millenicom,netspeed gibi issler port için neden tt den talepte bulunmuyorlar. Yani bir sokakta yaklaşık 200 hane var ama sağlanan port sayısı o kadar yok. Çok belli port olmadığı. Bu portu issler isteseler ve kendi müşterisine sunsalar daha iyi olmaz mı? Ben yapadayım ve benim santrale olan uzaklığım 2371 mt. Evimin önümde saha dolabı var ve o dolaba geçiş yapamıyorum. Neden? Port yok. Port Talebi kimden yapabilirim, isteyebilirim?
Teşekkurler.

Vedat Bey, merhaba port talebi için bağlı bulunduğunuz TT müdürlüğü’ne giderek talepte bulunabilirsiniz. Hatta bir tanıdığınız falan varsa portu anında bile açtırabilirsiniz.

Mehmet bey merhabalar,
Adresimizde boş port oluşmuştur. Teknik destek açıp adsl den vdsl e geçmek istediğimizi belirttik. Ama gelen yanıt aşağıdaki gibidir. Sizce ne yapmak gerekir. Alabileceğim hız sorgulama yaptığımda artmış bulunmaktadır. Aşağıdaki gelen cevaba istinaden Yapadan Vae ye geçmek istediğidimi belirterek bir destek talebi daha açtım. Sizce fiber bulunduğum adrese tahminen ne zaman gelebilir ve vdsl yada fiber alabilmek için nasıl bir yol izlemem gerekir?
Gelen yanıt; " Merhaba,

Şu an Özgür İletişim Fiber hizmetini sadece belirli bölgelerde veriyoruz. Adresinizin bu bölgeler içinde olup olmadığını altyapınızı sorgulayarak öğrenebilirsiniz. ( Fiber İnternet: 1000 Mbps’ye Kadar Sınırsız & Taahhütsüz — TurkNet ) Özgür İletişim Fiber satışlarımız başladı ancak mevcut aboneler için henüz dönüşüm işlemleri başlamadı. Dönüşüm işlemlerimiz için çalışmalarımız devam ediyor, çok kısa bir süre sonra destek olacağız, bir süre beklemenizi rica ederiz.

İyi günler dilerim."

Screenshot_2020-12-28-18-50-00