Port Sorunu nedeniyle YAPA'dan VAE'ye 1 aydır geçilemedi

Geçen ay Türk Telekom bölge Müdürlüğü’ne gitmiştim. Port Başvurusu yapmıştım ama bir değişiklik olmadı.

@bekir.kopuz a da geçen hafta yazmıştım durumu özelden herhangi bir değişiklik yok.

Türk Telekom Genel müdürlüğü’ne gittim yine geçen hafta bu sefer Türk Telekom Müşterisi olmak için port başvurusu yaptım bakalım haftaya hallolur dediler.

Cimer’e de başvurdum bu yaşanan süreç için. 6 aydır bu sorunla uğraşıyorum, 3 aydır VAE geçişi bekliyorum.

1 Beğeni

Bakalım btk nasıl dönüş yapacak

Bakalım bende Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığına yazdım. CİMER e de yazdım. UAB dönüş yaptı.

1 Beğeni

Geçen haftalarda artık Türk Telekom’a başvurmuştum abonelik için artık çözülsün bu port sorunu diye.

adamlar gün verip kesin çözülecek demişlerdi ama az önce aradılar yıl sonuna kadar çözülmesi planlanıyor diyorlar.

Daha önce de 2 - 3 ay kadar önce Yusuf Kıraç’a yazdığımda da Ağustos’ta düzelecek denilmişti. Herkes farklı söylüyor kime inanacağımızı şaşırdık.

Bir yandan da TurkNet’ten Kübra hanım bildirmişti geçenlerde telefon başvurusunu yaptık VAE geçişi için onaylandı ama İnternet portu yok, takibini yapıyoruz demişti.

Türk Telekom kendisi abonelik için gün verip başlatamadı Kübra Hanım hiç yapamaz.

1 Beğeni

Telekom bile veremiyor ise geçmiş olsun

BTK’dan ettiğim şikayetin sonucu

TurkNet ile yapılan sözleşmenin hiç bir yerinde kendi alt yapısına sorgusuz sualsiz geçirir gibi bir ibare yok!

Buna göre TurkNet i sözleşmeye aykırı davrandığı için idari mahkemeye verebilirsiniz.

TurkNet Sözleşme Örneği…

Bu BTK üzerinden yazılan cevap ise tuzu biberi olur.

@billakgl

1 Beğeni

o zaman tüketici hakem heyetiyle bir görüşeyim.
Olmadı bir avukata danışabilirim.

1 Beğeni

THH ve TurkNet ile uğraşma.

Sen bir avukata danış. Mağduriyetini anlat. Avukat zaten balıklama atlar. Ücret dahi istemez. İdari mahkemeye verebilirsiniz.

Hatta verecek olursanız, emsal teşkil edecek bir dava olur. Bizim içinde örnek olur. Aynı davadan yürürüz…

2 Beğeni