Port ekleme

Rust adlı oyunda arkadaşlar arası bir iki el atmak için server kuracaktım ki port 28015 filan lazımmış araştırdım serveri kurdum YANLIŞ anlamadı isem şuanda tek eksiğim port açmak heralde? Serverde bir sıkıntı yok kendim serverin açık olduğu pc den giriş yapabiliyorum ama arkadaş giriş yapamıyor. Tek çare statik ip almak mı? Yoksa almadanda port açılımı yapılabiliyormu? Tek 3 4 günlük bi oyun için 12 lira veresim gelmiyor merak ettim o yüzden yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Statik ip almanız şart. Ancak kullandığınız gün kadar ücretlendirme yapılır. 3/4 gün için 12 lira kesilmez. Statik ip satın alıp işiniz bitince iptal ederseniz kullandığınız gün kadar ücretlendirme olur.

1 Beğeni

Peki ya statik ip aldıktan sonra port nasıl açabilirim?

Statik ip aldıktan sonra modeminizin marka modeline göre youtube üzerinden bakabilirsiniz.

1 Beğeni

Statik ip kalıcı olarak alamıyormuyum?

Statik ip aboneliğinizi sürdürdüğünüz süre boyunca ip adresiniz sizde kalacaktır.

1 Beğeni

İpv6 test gibi birşey oluyormuş. Eğer ona katılırsam, statik bir ip elde elebilecek miyim? Yoksa yine cgnat olayı devam edecek mi?

12 TL karşılığında size en yakın statik ip bloğu bulunan pop noktasından adınıza özel ip adresi temin edilir.

Bağlantınız her zaman o pop üzerinden gerçekleşir.

1 Beğeni

IPv6 beta testlerine alım durdu. İlerleyen süreçte durumla alakalı gelişmeler forum üzerinden anlatılacaktır.

1 Beğeni

Cevabınız için 2 nizede teşekkürler ama emin olmak için son defa sormak istiyorum. Aylık abonelik yerine kalıcı bir şekilde statik ip alamıyor muyum?

DDNS kullanabilirsiniz.

Düzenleme: CGNAT üzerinde olduğumuz için onu da kullanamazsınız, DDNS kullanabilmek için dinamik ip’ye sahip olmanız gereklidir.

1 Beğeni

Benim bildiğim kadarıyla sadece aylık abonelik şeklinde var fakat istediğiniz kadar bunu devam ettirebilirsiniz.

1 Beğeni