Ping Sorunu ve MH

TurkNet 'i seviyorum.allah var ama.son 2 gundur ozellikle asiri.ping asiri sunucu degisiyo anlamis degilim bi sorun var 24 ms aldigim.pubg kacgundur ,70 uzeri aliyorum sakamibu

12ms hayatımda görmedim :smiley: o nedir? anlamında demek istemiştim. Fiber sanırım.

Hayır vdsl (20 karakter)

Burdaki ve önceki tracert verilerinde olduğu gibi googlenin bir sunucusu yok 14. Hopları incelerseniz isimleri farklı turknetle hiç alakası olduğunu düşünmüyorum o sunucunun Son sunucu tracert atılan yer olduğu için. Ama pingler bazı uygulamalarda yükseliyor bazısında düşüyor. İyileştirmeye çalışıldığı kanaatindeyim

İpv4.google.com Google in ipv4 sunucusu

Google.com a atarsam otomatik olarak ipv6 m olduğu için ipv6 üzerinden test başlıyor.

Testlerin sol üst köşesine bakarsanız modemin aldığı wan ip adresi var.

Wan : 100.76.x.x public ip : 95.70x.x olduğunda
Google 12 ms
valve pingi aşırı yüksek oluyor. 70 civarı

Wan 100.77.x.x public ip : 31.223.x.x olduğunda
Google 50 ping civarı
Valve de bazen olması gerektiği gibi 41 bazen 60 değişiyor işte…

Doğrudur yinede sunucu değişiyor bugün olmasa bile yarın öbür gün google tracert komutuyla farklı bir sunucusunun olduğunu farkedeceksin

12ms aldığım sunucuya tracert attım, yine yüksek…

Çünkü wan: 100.77x.x public : 31.223 lü bloktayım…

Diğer bloğa geçsem Google 12 olacak, valve şuan 55, 70 lere çıkacak…

Merhaba @hasanali, kullanmış olduğunuz uslüp çok çirkin. Öncelikle bunu belirtmek isterim.

Sizin kadar çirkinleşemeyeceğim için size o konuda bir açıklama yapmak istemiyorum.
Buradan tüm kullanıcılarımıza elimden geldiği kadar yardımcı olup destek vermeye çalışıyorum. Zamanında destek olduğum ve şu an hala destek olmaya devam ettiğim kullanıcılarımız var. Bu tabii sizi ilgilendirmiyor.

Ek olarak burası bir çözüm merkezi değil. Burada sorunlar hemen hızlıca çözülemez. Burası bir forum platforumu… Sorun yaşayan kullanııclarımız elbette sorunlarını, taleplerini buradan bize iletecekler ve biz de çözüm için neler yapabiliriz’i düşüneceğiz.

12 Beğeni

Maşallah maşallah uçuyoruz yine…

1 Beğeni

Rekoru tazeledik İstanbul dan 90ms :scream::scream:

1 Beğeni

Forumda gezerken bende konuyu görüp bi bakayım dedim ama sonuç üzdü:

Yardımcı olması umuduyla ek bilgi olarak hat değerlerimi de ekliyeyim:

Anlık bir durum, ilk defa gördüm ben de özellikle peering noktasın da bir sorun var gibi…
/ ANTALYA

Manisa anlık.

Keşke anlık olsa 40ms olan pingim 3 4 aydır 55 - 90 arası sürekli. Gün içinde 10 kere ping değişiyor.

Biz pinglerin düşmesini beklerken daha da yükseliyor.

Sizin durumunuzu biliyorum ve maalesef çözülemedi, :pensive: ping sorununuz da var ama bu benim ve diğer arkadaşların yaşaması olarak, anlık diyebilirim. Tabi, siz de mevcut ping sorununuza daha da eklenmiş bir durum olarakta karşımıza çıkabiliyor.

Diğer sorunlardan ping sorununa sıra gelmiyor ki onun içinde destek kaydı açayım…

Evet, bunun için yetkililere toplu veya etkili bir şekil de bildirmemiz gerekebilir ve benim de gözlemlediğim kadarıyla pinglerin, daha da düşürülebilir bir hale gelmesinin potansiyeli var TurkNet’te.

1 Beğeni

resim_2021-07-07_230002

istanbul kağıthane de oturuyorum durum bu…

lol de 12 ms alıyorum 1 el 2.el 60 :slight_smile: