Ping sorunu için çözüm

@dr20mouse 'un yazdıklarını da uygulayabilirsiniz ancak ben cgnat e geri dönüşte yine aynı bloktan ip almıştım hatta halen daha 95’li bloktan IP almaya devam ediyorum :smiley: ek olarak alttaki konsoldan bir reroute testi yaparsanız Avrupa dolaşımının en azından nereden olduğunu görürüz. Sürekli olarak Dynamic Route tarzı bir sonuç çıkması durumunda arkadaşın da dediği yönlendirme problemi olabilir hat ya da blokta.

https://lg.novoserve.com/

Test için konsola reroute -i -y yazmanız yeterli

3 Beğeni

@ibrhmyzn, müşteri numaranızı bana özel mesaj üzerinden iletir misiniz?

2 Beğeni

Denedim değişen birşey olmadı + tüm güncel dns adreslerinide denedim TurkNet ile pek farklı sonuç çıkmıyor hatta TurkNet’in ki onlara göre bir kaç puan daha aşağıda çıkıyor

Göndermiş olduğunuz link üzerinden gerekli komutları girerek test’i başlatıyorum fakat test bitimine yakın hata verip test’i sonlandırıyor gün içerisinde tekrar deneyip paylaşacağım.

Mesaj olarak ilettim.

1 Beğeni

Test bitimine doğru hata veriyor

1 Beğeni

Hocam farklı bir tarayıcıdan da deneyin isterseniz ve de test esnasında başka bir işlem yapmayın. Şu şekilde bir sonuç ekranı gelmesi gerekiyor.

2 Beğeni

Performans sorunu kategorili destek kaydı oluşturup içerisine ping değerlerinizi gösteren tracert testinizi yapıp ekran görüntünü ekler misiniz? Bana kaydınızın numarasını atın. Ben size elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağım.

1 Beğeni

Microsoft Edge üzerinden de yaptım orada da hata veriyor.

Destek kayıt numarası
48527672

Teşekkürler @ibrhmyzn, ben arkadaşlarıma durumu iletiyorum. Sizinle kısa süre içerisinde iletişime geçeceklerdir.

2 Beğeni

Durum hakkında bir yorumum yok açıkcası :confused: umarım @EFG sorununuzun çözümüne yönelik adımların atılmasına yardımcı olur

1 Beğeni

**[quote=“alperenatici, post:31, topic:18541, full:true”]
Teşekkürler @ibrhmyzn, ben arkadaşlarıma durumu iletiyorum. Sizinle kısa süre içerisinde iletişime geçeceklerdir.
[/quote]

Destek kaydından gelen cevap

İbrahim Bey merhaba

Hattınızı kontrol ettiğimde 11 saat 12 dakikadır kopma yaşamadan bağlantı kurduğunuzu ve modeme kadar 79 Mbps hız ulaştığını görüyorum.

Bakır altyapılarda yoğunluğa bağlı olarak günde üç kopmaya kadar bakır kablo zafiyeti olarak sayılmaktadır. Şuan için sistemsel bir sorun bulunmamaktadır.Sorun devam eder ise kablolu bağlantı ile ping testi yaparak tam ekran görüntüsünü bize göndermenizi rica ederim.