Ping neden fazla?

Daha önce türk telekom abonesiydim. Aldığım ping en fazla 15-20 arasıydı. Bu gün Türk Net’e geçişim yapıldı hemen bi hız testi yaptım ping sonuçlarım 55-60 arasıydı. Akşam saatlerine doğru 80’e kadar çıktığını gördüm. Gün içerisinde ise bir kaç kez internet komple gidip geldi. İnternet hızı ise ara sıra düşüp kendiliğinden düzeliyor. İnternete kablo ile bağlanıyorum daha önce ki sağlayıcıda böyle bir sorun yoktu. Bu konu da ne yapmalıyım ?

Online işlem merkezi üzerinden hız performans adımından destek kaydı açabilirsiniz. Ping ile ilgili bir şey yazmayın destek kaydına… hız ve bağlantı kopması ile ilgili şeyleri yazın.

Arıza kaydına pingim yüksek derseniz :
Kaydınızı inceledim.Ping değeri kaynaklı sorun yaşadığınızı ilettiniz direkt olarak ping değerine maalesef müdahale sağlayamıyoruz ama ping değerlerinde düşüş sağlamak için öneri olarak tek cihazla bağlanmanız , kablolu olarak bağlanmanız,kullanılmayan programları kapatmanızı ve Dağıtıcı (Router) veya Çoklayıcı (Hub) kullanılıyorsa bunun yerine bilgisayar modeme doğrudan bağlamanızı rica ederim.Sade yapa alt yapısında olan müşterilerimiz fast path moduna geçiş sağlayabilmektedir.Destek kaydınız sonlandırılmıştır.

İyi günler dileriz.
Deyip arıza kaydını kapatıyorlar.
1 aydır pingimi düşürmek için uğraşıyorum. Umursadıkları yok. 1 ay daha bedava kullanma hakkım kaldı. Gidip Telekomdan hizmet alıcam. 30-40 lira fazla vereyim kafam rahat olsun.

Türk Net’e geçtiğime sizin gibi pişman olmam umarım. Kopmalar, hız düşüşleri vs bende de oluyor. Türk telekom’da olmayan şeyler Türk Nette oluyorsa bu sorun kendileri ile alakalı ve yardımcı olmak zorundalar olmazlar ise farklı bir sürü sağlayıcı var şansı mı diğerlerinde kullanırım.

xDsl hatları default olarak Interleaved mod ayarlı geliyor. Alternatif operatörler VAE üzerinden hizmet verdikleri için anlaşma gereği bağlantı modunu değiştiremiyorlarmış. Düşük ping isteyenler Telekom kullansın demeye getiriyorlar.

Katılıyorum diğer hizmet sağlayıcılarında olmayan mevzular neden kendi sistemlerinde oluşuyor kontrol etmeliler.Umarım sıkıntısız bir şekilde hattınızı kullanırsınız.