Ping değerleri nasıl?

Merhaba, TurkNet geçmeyi düşünüyorum. Vdsl altyapı var 82 mbps 77 metre. İç tesisatı TurkNet gelip kurcak işte.

Lol ve valorant ping değerlerinizi speedteet testlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.
( Sadece İstanbul’da oturanlar ve VDSL olanlar )

1 Beğeni

Merhaba, İstanbul Bağcılar da TurkNet VDSL kullanıyorum.

Altyapı sorgulama da 118m, hız olarak 79 göstermekte, 3 4 snr ile 100mbps lik paketi sıkıntısız kullanıyorum.

Speedtest pingim 4

LoL pingimi bilmiyorum

Valorant pingi bu şekilde

İstediğiniz bir sunucuya ping tracert atabilirim…

Vie.valve.net : 42.20 ms

Google.com : 52.02 ms

Fortnite Avrupa sunucusu : 52.22 ms

Geforce now tr serveri : 11 ms

1.1.1.1 : 4.17 MS

8.8.8.8 : 50.44 ms

Bölge : İstanbul / Sultangazi
Altyapı Türü : VDSL2
Paket : Özgür İletişim Extra 100 [VAE VDSL]
Santrale Olan Uzaklık : 153 Metre
İç Tesisat : CAT 6

Speedtest Hız Sonucu

TurkNet VAE VDSL

Altyapı Sorgulama Sonucu

Altyapı Sorgulama

Modem Hat Değerleri

LoL Ping Değerleri

Maç sırasında 10 - 20 arasında değişebiliyor ping değerleri.

Valorant Ping Değerleri

Maç sırasında 20 - 30 arasında değişebiliyor ping değerleri.

Ekran Görüntüsü (59)

1.1.1.1 tracert test

Ekran Görüntüsü (56)

google.com tracert test

vie.valve.net tracert test

Ekran Görüntüsü (58)

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim hocam. İstediğim tüm testleri yapmışsınız. Google bir tık yüksek ama o da önemli değil :smile:

Teşekkür ederim hocam tüm testler için. Kötü performans beklerken bunu gördüğüm iyi oldu.

eğer İstanbul’da veya yakınında bir ilde isen tr serverlarında ping değerlerin iyi olur değilsen ping değerleri pek iyi olmuyor. Buradan bulunuduğun ilin ping değerlerine bakabilirsin (TurkNet Şeffaflık Raporu — Altyapı Çalışmaları, Hizmet Açılış ve Dönüş Süreleri)

1 Beğeni

Üsküdardayım sadece kopma oluyor diyorlar geçme diyorlar. Ondan korkuyorum ping de işin cabası ve düşükmuş

Rica ederim. :slight_smile:

Bazen kopma yaşanabiliyor evet bu tüm ISS lerde yaşanabilen bir sorundur.Şahsen şu ana kadar yaşadığım bir kaç kopma sırasında internet 10 dk içinde geri geldi.

1 Beğeni