Pi̇ng ve modem sorunsali yardim

arkadaşlar gayet güzel ping değerleri alıyorum fakat oynadığım 1 oyun sadece 1 oyunda ping değerleri çok yüksek int resetleyince falan zar zor düşürebiliyorum fakat internetim herhangi bri nedenden dolayı giderse geri gelmiyor modem sorunu şu reset attığımda yada gittiği zaman geri gelmiyor gelmesi saatler alıyor kabloların hepsini değiştim ama internet gittiği zaman saatlerce gelmiyor yardım lütfen

Sunucu kaynaklı olduğunu düşünüyorum sadece bir oyunda problem yaşadığın için. Ama kablolu bağlantı yapmıyorsan bundan kaynaklı da olabilir.

oynadığın oyunun sunucusuna farklı sunucular üstünden gidiyor olabilir yani mesela bazı iss’ler doğrudan oyun sunucusuna bağlantı çekiyor dolanımı azaltmak için ve bu sayede gecikme süresini çok ciddi şekilde düşürüyorlar fakat oynadığın oyunun sunucusunun TurkNet sunucularıyla doğrudan bağlantısı olmadığı gibi örneğin a iss’inin sunucusuna oradan b iss’ine oradan oyun sunucusuna gidiyor olabilir ve bu yüzden de ping size yüksek görünebilir. isterseniz oyunun adını paylaşın ve müşterisi fazla ise böyle bir hizmetin yapılması gerektiğini talep edin mutlaka yardımcı olacaklardır