Pc den web sayfalarına erişimim yok ( çözüldü)

Böyle bir sorumsuz davranışı acaba dünyada nerede gerçekleştirebilirdiniz merak ediyorum?

Onlarca online-işlemlerden yazmama rağmen, onlarca arıza kaydı bırakmama rağmen neden kimse aramıyor?

İçinize siniyor mu? Üstleriniz bu şekilde yapmanızı söylüyorlarsa bile sizin vicdanınız rahat mı, insanları mağdur etmeye hakkınız yok.

Hiçbir dünya görüşüne sığmaz yaptıklarınız tek kelimeyle sorumsuzluk…

Şuanda cep telefonumla hot-spot olarak bilgisayarımdan yazıyorum. Turk.net bazı siteleri açıyor ama neredeyse ihtiyacım olacak birçok siteyi ve uygulamayı açamıyor, çalıştırmıyor…

Gerçi boşuna yazdım, bu mesaj da uzay boşluğunda kaybolup gidecek, belki okurken (okuduğunuzdan da emin değilim) kıs kıs güleceksiniz (çünkü dert edinmiş olsaydınız bu zamana kadar beni arar, sorunumla ilgilenir ve çözerdiniz)…

Yapamıyorsanız, yetiştiremiyorsanız yapacağınız iki şey vardır, ya personel sayınızı artırmak ya da dükkanı kapatmak.

İnsanları size güvenip size geldikten sonra ne haliniz varsa görün durumuna maruz bırakamazsınız…

Hiç hoş değil ve ülkem bunu haketmiyor…

Ve sizler, teknik destek çalışanları, bu ülkenin gerçekten sorumlu, insanını seven bir yurttaşı olsaydınız ya sorunu hızlıca çözerdiniz ya da bu kurumdan istifa eder insanların sizden razı olduğu bir kuruma geçerdiniz…

3 Beğeni

Umarım sorunun çözülür forum yetkilileri muhakkak yazını görür…

1 Beğeni

Modem ara yüzünden dns adreslerini değiştirip denediniz mi?

1 Beğeni

TurkNet OİM den Güvenli internet profiliniz ne gözüküyor

1 Beğeni

Evet modemde DNS adreslerini değiştirdim ama çözülmedi.

Traceroute sonuçlarını teknik destektekilere online-işlemler üzerinden gönderdim ama çözüme yönelik bir dönüş sağlanmadı.

Ne olduysa openvpn kurduktan sonra oldu. İş gereği bağlantı sağlayabilmem için openvpn kurmam gerekiyordu. Bağlantı sağlayamadığım gibi bu sorun oluştu.

Ubuntu işletim sistemi kullanıyorum. Defalarca format atıp baştan Ubuntu’yu kurdum (home folder’ı dahil silerek, .config ve .etc gibi klasörlerde konfigürasyonu tutan bilgiler olabileceğinden) ama hayır sorun sürekli devam ediyor.

Bazı siteler açılırken büyük oranda siteler açılmıyor. Mesela Google açılıyor ama Gmail login olamıyorsunuz. EBYS, Dropbox, Teamviewer, Zoom,… birçok iş amaçlı kullandığım site veya uygulamyı kullanamıyorum.

Dediğiniz durumdan kaynaklanabilir mi diye online-işlemlerden güvenli internet istemiyorum’u aktif ettim ama maalesef sorun devam etmekte. Teşekkürler.

Aktif ettikten sonra 1 saat kadar sürüyor tanımlanması, sonra da modemi kapatıp açmanız gerekiyor.
OpenVPN’i nereye kurmaya çalıştınız modeme mi?
Modem marka modeliniz nedir?
Ben eski modemimle VPN’e bağlanamadığım yıllarda bir takım ayarların kapalı olduğunu fark etmiştim. Şu ekrana benzer bir ALG ayarları vardı. Hepsini açınca düzelmişti. Şuanki modemimde direkt hepsi açık gelmiş.

Bir bakın isterseniz

1 Beğeni

Teşekkürler. Modemimim markası TP-Link ve ayarlar paylaştığınız gibi bende de.

openvpn kurmaktan vazgeçtim, normal işini görsün tamam. Defalarca format atıp yeni Ubuntu kurdum ama hala bazı siteleri açarken birçok siteyi açmıyor.

Teknik destek elemanları arama lütfunu gösterseler belki hızlıca çözülürdü ama maalesef insanları mağdur etmekle kalıyorlar.

Diğer cihazlarınızda da durum aynı mıydı, daha önce sordum mu hatırlamıyorum. Mesela o açılmayan siteler sadece Ubuntu’da mı açılmıyor yoksa telefonda vs. de açılmıyor mu?

Teşekkürler yorumlarınız ve yönlendirmeleriniz için. Ubuntu’da açılmıyordu ama telefonda açılıyordu. Yalnız bu sorun dediğim gibi 10 gün önce başladı.

Güzel haber, hiçbir şey yapmadan sorun bugün çözüldü. Ubuntu’da eskisi gibi her sayfayı açabildiğim gibi uygulamalar da çalışıyor. Teşekkürler ilginiz için.

2 Beğeni

Geçmişler olsun :smiley:

1 Beğeni