Paketimi aylar önce yükselttiler. Şimdi desteklemiyor diyorlar

Gün geçmiyor ki bir TurkNet sorunuyla karşılaşmayalım. 4 5 yıldır müşterisiyim ve geçen sene hızınız 75 mbit destekliyor isterseniz 95 TL ödeyerek bu pakete geçin dediler. Adsl modem kullanıyordum ve Türk telekomun güzel bir modemine 300 TL ye yakın ücret ödeyerek VDSL modem aldım. Aldıktan sonra indirme hızı max 50 mbit’e yükleme hızı ise 7 - 8 mbit’e çıkıyordu bir sorun yoktu. Yaklaşık 2 aydır hızımda anormal şekilde düşmeler gözlemledim. Sürekli kopmalar sürekli donmalar yavaşlamalar. TurkNet kendi uygulama ekranında belirli tarih aralıkları vererek Türk telekom altyapısı kaynaklı hız kopma problemi yaşayabilirsiniz diyordu. Geçen ay tam aralığı hatırlamasamda son kırmızı yazı 11.05.2021 tarihinde başlayarak 10 ar 5 er gün aralarla bu süreyi sonunda 12.06.2021 e kadar uzattılar. Hasan bey bu durumun farkındaydı ve yardımcı olacağını söyledi. Ama gel gör ki ne hasan bey ne diğer müşteri temsilcileri yardımcı olamadılar. Geçen haftalarda çocuğa anlatsanız güleceği bir bahane sundular. Neymiş hattım 16 Mbit destekliyormuş :slight_smile: E kardeşim o zaman bana neden adsl modem sattırıp vdsl modem aldırdınız. İlk zamanlar sorunsuz olan internetim neden 2 aydır sürekli sorunlarla boğuşuyor ve yardımcı olmuyorsunuz ? Hem kendileri sorun var diyorlar hem hızımı düşürmek istiyorlar. Ben geçen haftaya kadar 44 45 mbit hız alırken şuan anlık olarak hızım 25 30 üzerine çıkmıyor. Buda yetmezmiş gibi 100 TL yapmışlar faturayı. Şimdi bu durumda ben ne yapıyım ? Bana niye masraf çıkarttınız aylardır 95 TL fatura kestiniz ? Allah korkunuz yokmu sizin hiç be ? 4 5 gün sonra askeri birliğime teslim olmasam bu işle yasal yollarla uğraşacağım ama şuan tek yapabileceğim sizi Allah’a havale etmek oluyor. Diyecek sözüm yok.

Hız düşümünün bir çok nedeni olabilir. Forumda bir çok konuya cevap olarak yazdım. İç tesisatta ki kabloların gevşemesi, kırılması ezilmesi, ankastre kabloların gevşemesi, saha dolabında ki kullanıcı sayısının artması, santralin kapasitesinin azalması gibi nedenler yüzünden hızınız düşebilir. Herhangi bir ISS in altyapı sorgu sistemi üzerinden adresinizi sorgulayın ve modem arayüzünden hat değerlerinizi paylaşın bakalım

1 Beğeni