Paket Yükseltme Ama Hız Aynı

Cumartesi günü alabileceğim maksimum değeri, 75mbps’yi almak için paket yükselttim ancak bir türlü hızım 35mbps’yi geçmedi. Paket bölümünde baktığımda paketim değişmiş gözüküyor hatta hat değerlerim de artmış ancak ben bu hızı bir türlü göremedim. Ayrıca aldığım değerler de çok dalgalı çıkıyor. Abone numaram 1907334.

Kablosuz mu kullanıyorsunuz?

Evet. (Karakter sınırı.)

Modemi yeniden başlatın.

Paket değiştirme işleminden beri birçok kez denedim. Reset de attım ama işe yaramdı.

Başka bir modemle test ettiniz mi?

Elimde başka bir modem yok ancak durumun modemle ilgili olduğunu sanmıyorum. Çünkü TurkNet’e geçen hafta geçtim, ondan önce TürkTelom’daydım ve böyle bir sıkıntı yaşamamıştım.

Uploadların arttığı dönemde hız 8 de görünürken modeme reset atmama rağmen değişim olmuyordu. Hız testlerinde eski hız çıkıyordu.
Sonra evde bulunan eski modemi takınca up hızı 8 oldu. Ardından yeni modemi tekrar taktığımda sorun düzelmişti.

kablolu deneyin. kablosuz da hız düşük olur ve stabil olmaz.

Denedim, değişen birşey olmadı. Kaldı ki sıkıntı 5-10mbps’lik birşey değil. Hızım maksimum 30mbps oluyor ancak hat değerlerimde de görüldüğü gibi 70’e, 80’e kadar çıkabiliyor olmam lazım.

Güncel. (Karakter sınırı.)