Paket loss sorunu

Nperf üzerinde okuduğunuz ms değerleri ns olarak gösteriliyor. Yani son resimde 4.9ms ortalama, 4.3ms kararsızlık 2.8ms gecikme var. Dört bin dokuz yüz seksen yedi milisaniye değil.

Ondalık ayracı’nın virgül olması gerekirken nokta kullandıkları için yanlış anlaşılmaya sebebiyet veriyor.

1 Beğeni

yukarıda attığım nperf 2. ve 3. ss de ms çok yüksek, 1 ay olucak neredeyse sürekli alt yapı çalışması oluyor diye mesaj geliyor ama düzelmesi gerekirken daha kötüye gidiyor.

Esenler Turgut reis mahallesindeyim, gigafiber mevcut paket kaybı akşamları bu saatlerde çok fazla oluyor. Biraz önce %20-30 arası paket kaybıyla valorant oynamaya çalıştım. Öğle saatleri çok az paket kaybı varken akşam saatleri kullanılmaz hale geliyor, iyi ki evde telekomun fiberi de var akşamları telekom fiberine geçiyorum :slight_smile: Esenler bölgesinde ki bu problem düzetilmesi lazım, şimdi kayıtla uğraşmakta hiç istemiyorum 3 adet speedtest istiyorlar. Speedtest ile paket kaybının çözülmeyeceğini bildiğim için bekliyorum, genel bi çözüm sağlanmazsa zaten iptal edeceğim. Gigafiber gigafiber olalı böylesini görmemiştir :smiley:

Oturduğumuz bölgede bi sorun olduğu kesin, bunun için niye bir çözüm sunamıyorlar? @HasAn1 forumdan geçici engellendiği için bana özelden hız testlerini atıyor. Onun da benim ki gibi düşüşleri var.

1 Beğeni

Oyunun ortasında internetim gidiyor.1 saat boyunca modem kırmızı-yeşil ışık sürekli değişiyor. Biz interneti iptal ettikten sonra sorunu düzeltirsiniz.
hhtest4

1 saatlik pingplotter

Modeminizde mi bir sıkıntı var acaba, çünkü modeme bağlanırken packet loss almışsınız.

Son 5 dakika da internetim gitmişti ondan olmuş olabilir.

Şuan anlık olarak aynı mahallede oturduğum @HasAn1 ile aynı anda internetimizin 3 sefer gitmesi, alt yapısal problem değil midir? Esenler’de bunu çözmüşsünüz. Biz de mi 2 ay beklicez? Bir alt yapı çalışması için daha fazla şikayete mi ihtiyacınız var ?

Tekrar selamlar, adresiniz ziyaret edilerek uygun olması durumunda cihaz değişimi yapılacak. Takibe devam ediyorum :raised_back_of_hand:

1 Beğeni

Ben de piyalepaşa da oturuyorum aynı şekilde kasım başından beri Packet loss aşırı alıyorum oyun oynanmıyor akşam saatlerinde video izlenmiyor. Altyapısal bir sıkıntı var piyalepaşada

1 Beğeni

Selamlar @Talhype, bölgeyi diğer konu üzerinden ele alıyoruz. Ben gereken adımları attım :raised_hand: