Paket değişikliği problemi

Ben arıyorum ama telesekreter mesajından sonra otomatik kapanıyor.

VAE’de direkt fiziksel işlem gerekmiyor her durumda. Örneğin ben kendimi Ocak 2019’da oimde ADSLden VDSLe geçirince tık diye sinyal gitti ve hemen VDSL olarak geri geldi.

1 Beğeni

Online işlemlerde VDSL paket seçeneği var mı?

1 Beğeni

Şuanda TurkNet Online İşlem Merkezi’de ismim dahi gözükmüyor hizmetler kısmında internet gözükmüyor telefon tarifesi 1000dk olarak gözüküyor paket kısmında aynu şekilde hiçbir şey gözükmüyor.

Şuan TurkNet in bütün uygulamaları hatta telefon hatları dahil iptal. Genel bir sıkıntısı var. Ama bir açıklama yok henüz.

1 Beğeni

İlk çıkan telesekreterden sonra 2 yi tuşlamayı deneyin.

Bence de şuan öyle bir sıkıntı var gibi duruyor.

2 seçeneği sunmuyor.
Onun için aktif destek kaydının olması lazım. Ama benim YAPA dan VAE ye geçişi arıza kodu saymıyor. Yeni destek kaydını da kişisel bilgiler eksik olduğundan aç@mıyorum. Bu neden ile 2 yok. 1 de iptal. Yani 1 e basınca direk meşgule düşüyor.

1 Beğeni

Ben aradığım zaman destek kaydı var ise 2. bi bant kaydı geliyor 2 yi tuşlayınca mh’ye yönlendiriyor yoksa direk mh’ye yönlendiriyor. Şuan TurkNet Online İşlem Merkezi vs. Problem olduğu için hat düşmüyor olabilir dediğiniz gibi bu nedenle arayan çok kişi olacağı için kapatmış olabilirler şikayet hattını.

bütün seçenekler kapalı bilgilerim sıfırlanmış. Database de bi problem olabilir.

“TurkNet was hacked by Anonymous”
Olsa acaba ne olurdu? :joy::joy::joy:

Ahahah anonymus olsa hakim operatöre saldırır diye düşünüyorum ama TurkNet’e saldırı yaptılarsa eğer benden güzelce bi küfür yerler.

1 Beğeni

Hakim operatöre saldırırsa AyYıldız karşı atağa geçer. Ama taşerona saldırırsa belki kastı var diye geçmez. :wink:

Bu işin şakası tabii ki. Ama TurkNet alt yapısı şuan pert!

Geçen günlerde de kısa süreliğine benzer bir sorun yaşandı. Bir şeyler deniyor olabilirler sabah bakarsınız.

1 Beğeni

Denemeleri gayet doğal. Ama en azından bir bilgilendirme?

Bu numara bildiğim kadarıyla hatalı açılmış kayıt, çözümü uzayan veya anlaşılamayan kayıtlar, müşteri temsilcisi ile yaşadığınız sorunlar ile ilgili olarak gündüz mesai saatleri içinde aktif oluyor.

1 Beğeni

Hayır. Bu numara devam eden bir destek kaydınız var ise 7/24 açık. Az önce konuştum.

Şayet devam eden kaydınız var ise 1 i,
Yeni kayıt açmak istiyorsanız 2 yi tuşlayıp müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz.

Peki çözüldü mü kayıt?

Online işlemler düzelmiş. Bir bakabilir misiniz rica etsem?

Evet TurkNet Online İşlem Merkezi’den açtığım kayıt’a biraz önce dönüş yapıldı. 75mbps vdsl geçişi sağlandı diye.

3 Beğeni