Özgür iletişim 100 GigaFiber nedir?

Merhabalar adresimi sorguladığımda resimde gördüğünüz yazı çıkıyor bir adreste hem gigafiber hemde 100 mbit nasıl olabilir benim bildiğim adı üzerinde giga demek 1000 mbit demek yanlış mı biliyorum acaba ?

1 Beğeni

İlk defa görüyorum. TT’yle anlaşma mı yaptı acaba Turknet ?

2 Beğeni

TT fiber olsa özgür iletişim yazıyor bu doğan görünümlü şahin olmuş

1 Beğeni

Oturmuş olduğunuz Mahalle / İlçe / İl bilgisini iletir misiniz?

Buradan mı ileteyim özelden mi ?

Bana özel mesaj üzerinden iletir misiniz?

Adres bilgilerini özelden gönderdim

1 Beğeni

Merak ettim neymiş ?

Valla özel mesaj attım ama adresi ses yok

Adreste gigafiber hizmeti varsa 1gbps hız alıyorsunuz, sorguda bug olmuş olabilir.Türknetin artık kendi altyapısında 100mbps hizmeti yok.

Bütün daireleri sorgulattım neredeyse hep bu sonuç çıktı

Hocam dediğim gibi eğer binada Türknet Gigafiber FTTH hizmeti varsa 1gbps hız alıyorsunuz eğer bağlatmayı düşünüyorsanız arayıp öğrenebilirsinizde 100mbps diye bir paketleri yok artık.

Arayıp öğrenemedim bari foruma yazayım dedim forumdan da bir bilgiye ulaşamadım sanırım özgür iletişim yazacakları yere gigafiber yazmışlar yani hem gigafiber yazıp hem 100 mbit olması çok mantıksız çünkü

1 Beğeni

hocam eğer sorguladığınız binada oturuyorsanız binanın bir yerinde üzerinde Türknet yazan bir kutu olmalı aslında kendiniz teyit edebilirsiniz binada altyapıları olup olmadıklarını.Daha hızlı problemi çözmek isterseniz bu discord kanalına katılıp soru-odası na yazabilirsiniz TenGigabit

1 Beğeni

kimin bu discord sunucusu

Bakalım @EFG ye yazdım henüz daha dönüş olmadı

Binanın girişine bir bakın derim.

@Baran @EFG ne oldu herhangi bir dönüş yapmadınız

Ben arka planda hizmetinizi ve bulunduğunuz bölgede vermiş olduğumuz altyapı hız değerlerinizi kontrol ettirdim. GigaFiber altyapımız içerisinde bulunuyorsunuz ancak bölgenizde ulabileceğiniz maksimum GigaFiber hız 100 Mbps’e kadardır.

Bunun birden çok sebebi var. O bölgede kullanılan cihazların kapasitesi ve teknolojisi 100 Mbps’den daha fazla hızları şu an için desteklemiyor. Altyapı sorgu sayfasında ulaşabileceğiniz maksimum hızlarınızı gösterdiğimiz değerler doğru…

Tabii ki sizin bölgenizde de yatırımlarımız devam ediyor. En kısa süre içerisinde yeni cihazlarımızı altyapınıza entegre ederek daha yüksek hızları size sunacağıuz. Bunun için çalışmalarımız arka planda devam ediyor.

Konu hakkında bir gelişme olması durumunda sizlere bilgi vereceğiz.

1 Beğeni

Eski fiber cihazlarınız nasıl 100 Mbps’ten daha yüksek hız veremiyordu ki? Fiber cihazlar en az 1 Gbps değil mi zaten?