Online Alışveriş Ödemelerinde Sorun

Öncelikle Merhaba arkadaşlar nasılsınız ? Burada ki bilgili arkadaşlardan konu ile iligli bir kaç yorum bekliyorum :slight_smile:

Yaklaşık 1/2 Aydır zaman zaman internet sitelerinde ödemelerde sorun yaşıyorum. Sorunu açıklayacak olursam bundan 2 ay önce farkettim. İtopya üzerinden sistem almaya çalışırken sürekli ödeme ekranında bankanız ile görüşün uyarısı alıyordum iki farklı kart ile denediğimde aynı sorun ortaya çıkıyordu. Bankalar ile görüştüğümde Kartlarınızda bloke yok Ödeme ile ilgili bir hata bizim sistemlerimize yansımıyor diyorlardı.

En son abime sistemi alamıyorum hata verip duruyor dediğimde ‘Senin internet Metin2 ye de girmiyor Telefondan dene’ Sonrasında ne alakası var yahu diyerek mobil veriye geçtiğimde tek seferde alışveriş yapabildim. Sonrasında Hepsiburada üzerinden tekrardan Klavye satın almak istedim ve aynı sorun baş gösterdi. İpv6 ile mi ilgili acaba diyip ipv6 kapattığımda sorun düzelmedi. O günden bu yana bugün Comnet üzerinden fatura ödeyeceğim zaman tıpa tıp aynı sorun yine baş gösterdi. Bu sorun ne ile alakalı olabilir ?

aklıma ip lokasyonunun farklı olması geliyor…örnek veriyorum istanbul dan bağlanıp eğer ip niz diyarbakır da görünüyorsa sistem şüpheli işleme alıyor hemen

Yanıt için teşekkürler hocam. İstanbul lokasyonlu ip geliyor çok nadir farklı kokasyon gördüm.