Olması Gerekenden Düşük Hız

Neden ben mağdur oluyorum? TurkNet ve Türk Telekom’un arasında olan bir şey değil mi bu? Bu kadar uzatmanın bir anlamı var mı? Hadi benim 3.günüm bu. Bu forumda ya da farklı forumlarda görüyorum 15-20 gün 1 ay boyunca internet kesintisi yaşayanlar. Bu bir sabır testi mi? TurkNet neden bu süreci yakından takip etmiyor ya da üzerine düşmüyor? Ödüllü bir firmada bu tür şeyler olması ne kadar normal?

3 ay da ücretsiz verseler 3-5 günlük 1 haftalık zaman kaybının yerini tutmaz. Hiç ilgilenmiyorlar yaşadığımız sorunlarla. Abonelik için arasak defalarca geri dönüş alırız. Her şey abone olana kadar…

Bu sizin görüşünüz saygı duyarım ama katılmıyorum.
Dolaylı olarak TurkNet ile Telekom arasın da olan bir durum ama bu tarz arızaların, çoğunluk sebebi Telekom kaynaklı olması ve bu yüzden de biz kullanıcılar olarak bu durumdan rahatsız oluyoruz, haklı olarak. Özelden sizlere neler yapılabileceği hakkın da yorumlama da bulundum, deneyip bekleyelim sonuçlarımızı.

Telekom kaynaklı ne olabilir ki? Apartmandaki komşularım sorunsuz kullanıyorlar. Telekom gelip tesisata zarar mı verecek? Bence tamamen TurkNet’in ilgisizliği. Resmen muhattap bulamıyoruz

Sanırım ısrarcı düşüncenizi değiştiremeyeceğim.:slight_smile: Apartmanızda ki komşularınız sorunsuz kullanıyorsa sizin de kullanacağınız anlamına gelmiyor veyahutta tam tersi çünkü: hattınızın dış hattan kaynaklı bir arıza kanıtını da bizzat kendiniz fotoğraf olarak sunmuşsunuz zaten :arrow_double_down: :

Yanlış anlamayın bu ısrarcı düşünce değil. TurkNet’in süreci takip etmediğini düşünüyorum sadece. Benim tek istediğim bir an önce sorunumun çözülmesi.

Sorunum çözüldü, bugün internetim geldi. Ama 16mpbs maksimum hızla birlikte. VDSL olmuyormuş, aslında adrese göre VDSL 35mbps’e kadar önerisi alıyorum sorgulayınca ama santrale uzakmışım. Nasıl oluyor bilmiyorum ama 2 kat üstteki komşum TT’den 35mbps kullanıyor.

Keyifli kullanımlar dilerim. Aynı dolaba bağlıysanız santraliniz de aynı olur. Peki, komşunuzun 35mb aldığını temsilciye belirtiniz mi? Ne dedi?